FANDOM


Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji to podmiot zarządzający zespołem obiektów sportowych w Świdnicy. Siedziba ŚOSiR-u mieści się w Świdnicy przy ul. Śląskiej. W skład wyżej wymienionego wchodzi kilka obiektów sportowo-rekreacyjnych położonych w różnych częściach miasta. Są to:

Dom wycieczkowy

Dom wycieczkowy czynny jest w sezonie letnim w miesiącach czerwiec – sierpień. Do dyspozycji gości pozostaje 40 miejsc w pokojach mieszczących 4 osoby[potrzebne źródło]. Na terenie obiektu działa świetlica, istnieje teren zielony, który jest zamknięty dla osób postronnych. Można również korzystać z pola namiotowego oraz terenu zieleni o powierzchni 0,25 hektara, który jest w pełni wyposażony w toalety, łazienki, jest oświetlony i ogrodzony. Istnieje również przyłącze elektryczne. Dom Wycieczkowy mieści się przy ul. Śląskiej 37.

Hala Pionierów

Hala Pionierów jest obiektem sportowym o wymiarach 27 m x 19 m[potrzebne źródło]. W pełni przystosowana jest do rozgrywania meczów piłki siatkowej i ręcznej oraz organizowania imprez sportowo-widowiskowych. Obok głównego obiektu istnieje jeszcze drugi o wymiarach 10 m x 21 m, który wykorzystywany jest do ćwiczeń z zakresu akrobatyki. Na hali ćwiczą siatkarki MKS Świdnica, siatkarze DORS i TKKF-u, zawodnicy Polonii Świdnica. Hala mieści się na ulicy Pionierów 29.

Basen Letni

Basen Letni czynny jest w okresie letnim. Obiekt jest położony w otoczeniu jednohektarowego terenu zielonego. Dodatkową atrakcją jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, punkty gastronomiczne oraz sprzętu do zabaw dla dzieci. Obiekt ma zróżnicowaną głębokość począwszy od 40 cm (brodzik dla dzieci) a kończąc na głębokości ponad 200 cm[potrzebne źródło]. Obiekt znajduje się przy ul. Śląskiej 35.

Basen kryty

Basen ten czynny w okresie zimowo-wiosennym tj. od września do końca czerwca. Basen posiada głębokość od 1,2 m do 4 m[potrzebne źródło]. Wymiary basenu to 12,5 m x 25 m[potrzebne źródło]. Dodatkową trakcją jest trampolina, z której można oddawać skoki do wody o wysokości 1 i 2 m[potrzebne źródło]. Oprócz tego basen oferuje naukę pływania z instruktorami, zajęcia ze skoków, zawody pływackie. Obiekt mieści się przy ul. Równej 9.

Stadion Miejski

Stadion Miejski składa się z kompleksu kilku boisk sportowych. Największe o wymiarach 105 m x 70 m posiada bieżnię o długości 400 m. Oprócz niego istnieją boiska o wymiarach od 100 m x 65 m do 40 m x 20 m (łącznie 4 boiska). Dodatkowo istnieją boiska do gry w siatkówkę plażową. Atrakcją jest kawiarnia czynna od września do maja. Obiekt mieści się przy ul. Sportowej 2[potrzebne źródło].

Hala Zawiszów

Jest to najnowocześniejszy obiekt sportowy miasta. Hala jest przystosowana do przeprowadzania ligowych meczów piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej, nożnej halowej czy meczów badmintona. Obiekt ma wysokość ponad 9 m oraz wymiary 44 m x 25 m. Hala jest świetnie wytłumiona akustycznie co dodatkowo umożliwia organizowanie imprez kulturalno-rozrywkowych. Ilość miejsc wynosi 560. W hali odbywają się liczne imprezy sportowe, kulturalne i rozrywkowe takie jak treningi i mecze zawodników drużyny piłki ręcznej ŚKPR Świdnica, treningi i mecze siatkówki kobiet – Polonia Świdnica, zajęcia grup niepełnosprawnych i inne. Organizowane są również liczne turnieje np. tenisa stołowego, piłki ręcznej czy kursy tańca towarzyskiego. Obiekt mieści się przy ul. Galla Anonima 1[potrzebne źródło].

Lodowisko

Obiekt lodowiska czynny jest w okresie od października do marca. Przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu sportowego. Obiekt mieści się przy ul. Śląskiej 33[potrzebne źródło].

Korty tenisowe

Świdnicki zespół kortów tworzy sześć kortów tenisowych. Pokryte są tworzywem ziemnym. Czynne są w okresie wiosenno-letnim tj. od maja do września. Na terenie obiektu istnieje ściana tenisowa do gry w squash obecnie dzierżawiona przez Tenis Fanklub. Obiekt znajduje się przy ul. Śląskiej[potrzebne źródło].

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki