FANDOM


Adam Kruszewski (ur. 18 listopada 1965 w Działdowie) – polski przedsiębiorca, manager, ekspert rynku medycznego, współwłaściciel i prezes firmy KCR S.A.

Życiorys

Studiował medycynę w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, psychologię w Uniwersytecie Warszawskim, MBA w Akademii Leona Koźmińskiego, a także Master of Health Administration w University of Minnesota.

Jako dyrektor medyczny prowadził restrukturyzację firmy Medicover - jednej spośród największych sieci ośrodków opieki zdrowotnej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Pracował w firmie o charakterze „private equity” (Enterprise Investors) jako dyrektor inwestycyjny i był odpowiedzialny za inicjowanie i prowadzenie inwestycji w przedsiębiorstwach opieki zdrowotnej. Kruszewski pracował również jako konsultant Banku Światowego oraz Ministerstw Gospodarki, Finansów i Zdrowia Polski i innych krajów regionu.

Jest jednym z założycieli CEE Health Policy Network – niezależnego ośrodka (think-tanku) zrzeszającego specjalistów w dziedzinie opieki zdrowotnej z regionu CEE i członkiem Rady Nadzorczej MSI Alpha Phi SCA kontrolującej Grupę Luxmed.

W 2005 r. dołączył do KCR S.A., zostając współwłaścicielem firmy i prezesem w 2007. Jest autorem publikacji z dziedziny zarządzania rynkiem usług medycznych[1][2].

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Adam Kruszewski z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki