FANDOM


ArchitekturaKrajobrazu.info - portal internetowy dla architektów krajobrazu stanowiący własność grupy Media Inspiracje z siedzibą w Szczecinie.

Historia

Powstanie

Portal ArchitekturaKrajobrazu.info powstał w 1997 roku z inicjatywy mgr inż. architekta krajobrazu Agnieszki Krusikiewicz. Początkowo stanowił zbiór treści poradnikowych dla projektantów i studentów kierunków związanych z architekturą krajobrazu. Pierwotnie portal należał do platformy medialnej Garden Media działającym w "zielonej branży". Obecnie portal ArchitekturaKrajobrazu.info należy do platformy medialnej Media Inspiracje wraz z czasopismem Ogrodowa Galeria & Wnętrza, serwisem video Gardentv.pl, sklepem internetowym GardenLine.pl oraz serwisem internetowym wSalonie.pl.W związku z rozwojem innch projektów internetowych wychodzących tematyką poza zagadnienia ogrodnictwa i architektury krajobrazu, zmieniono nazwę grupy z Garden Media na Media Inspiracje.

Rozwój

W kolejnych latach portal rozwijano zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Od strony technicznej przeniesiono stronę z platformy Wordpress na Joomla!.Później dopisano dedykowany system zarządzania treścią obejmujący część portalu, w której znajduje się katalog architektów krajobrazu, firm ogrodniczych i innych podmiotów gospodarczych działających w "zielonej branży".

Budowa portalu

Portal podzielono na trzy części tematyczne[1]

Część niebieska

Część niebieska ("Architektura Krajobrazu") to część portalu przeznaczona dla architektów krajobrazu oraz studentów kierunków związanych z architekturą krajobrazu i projektowaniem ogrodów. W tej części znajdują się informacje branżowe, informacje o wydarzeniach, targach i konkursach projektowych oraz artykuły poradnikowe. W części niebieskiej portalu prezentowane są także gotowe projekty ogrodów oraz ich realizacje.

Część zielona

Część zielona ("Ogród - moje hobby") została dodana w 2000 roku, obejmuje tematykę poradnikową z zakresu ogrodnictwa hobbystycznego.

Część różowa

Część różowa ("Usługi w moim mieście") to katalog firm działających w "zielonej branży" oraz projektantów i architektów krajobrazu.

Współpraca

Portal ArchitekturaKrajobrazu.info współpracuje z organizacjami specjalizującymi się w dziedzinie architektury krajobrazu, takimi jak:

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: ArchitekturaKrajobrazu.info z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki