FANDOM


Argus - fikcyjny kontynent w świecie Warcraft. To utopijny świat, którego mieszkańcy byli wybitnie inteligentni i hojnie obdarzeni umiejętnościami magicznymi.

Historia

Argus był ojczyzną Eredarów (oraz Draenei, którzy są fizycznie identyczni z Eredarami). Jego władcami byli trzej najwybitniejsi i najsilniejsi erdarscy magowie: Kil'jaeden, Archimonde i Velen. Jest możliwe, że rządzili z Mac'Aree — najświętszego miasta na Argus wspólnie z Jesserą z Mac'Aree.

Sargeras zainteresował się światem Argus. Niszczyciel (ang. The Destroyer) zaproponował Eredarom układ: w zamian za ich lojalność, dałby im moc, która nie śniła się nawet żadnej z innych ras. Kil'jaeden i Archimonde szybko zgodzili się, ale Velen miał wizję przyszłości: Eredarowie mieli zostać przeistoczeni w demony rządzone przez Sargerasa. Pozostali władcy zignorowali jego ostrzeżenia, co skłoniło Velena do desperackiej decyzji:wspólnie z Naaru, uciekł z towarzyszami. Stali się Draenei lub Wygnani (ang. Exiled Ones).

Kil'jaeden, Archimonde, oraz reszta populacji ich rasy została zdradzieckimi czarodziejami oraz taktykami Legionu. Przez Draenei są zwani Man'ari.

Dalsze losy

Nie jest jasne czy Argus został zniszczony przez eredarskie demoniczne moce uwolnione w czasie przemiany w demony, czy przetrwał ich przeistoczenie.

Jeśli Argus nadal istnieje - jest zapewne twierdzą Płonącego Legionu, może nawet ośrodkiem dowodzenia.

Książka Bunt Hordy (World of Warcraft: Rise of the Horde) tworzy to wyobrażenie lecz nic nie jest do końca pewne.

Linki zewnętrzne

Interwiki
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Argus (kontynent) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki