FANDOM


БИС (pol. BiS) - rosyjski zespół powstały w 2007 r. został rozwiązany 4 czerwca 2010 r. Tworzą go Vsevolod Sokolovskiy (Vlad) i Dmitry Bikbaev (Dima). Skrót BiS pochodzi od pierwszych liter nazwisk Dimy i Vlada (Bikbaev I Sokolovskiy).

O grupie

Grupa BiS powstała w 7 edycji rosyjskiej Fabryki Gwiazd 18 października 2007 r. Od początku byli faworytami i ulubieńcami widzów a także jurorów. Ich największymi konkurentami była grupa Ying-Yang. Talent i potencjał Vlada i Dimy na castingach dostrzegł jeden z najlepszych rosyjskich producentów Konstantin Meladze, który wziął ich pod swoją opiekę. Jak mówią krytycy: "Meladzemu z pewnością wyszło to na dobre, ponieważ BiS to jeden z najlepszych interesów w jego życiu".

Chłopcy zajęli 3 miejsce w "Fabryce". Szybko zyskali popularność oraz rzesze fanów.

Ich pierwszym singlem była piosenka "Twój albo niczyj". Szybko stała się wielkim hitem i nakręcono do niej teledysk. Drugim singlem została piosenka pt. "Katya", która, również stała się hitem i to właśnie z tą piosenką jest kojarzony zespół.

W grudniu 2008 r. został nakręcony sylwestrowy teledysk do piosenki pt. "Goodbye". Miało być to swoiste pożegnanie z rokiem 2008. W styczniu roku 2009 ukazał się kolejny singiel. Piosenka miała tytuł "Karabliki". Szybko wspięła się na szczyty list przebojów i utrzymywała się tam przez pół roku aż do maja 2009, kiedy to wydano singiel do piosenki "Mr.DJ", która może zostać mega-przebojem. Po wydaniu debiutowego albumu, "Dwubiegunowy świat", Konstantin Meladze razem z jednym z wokalistów, Vladem Sokolovskim, napisał piosenkę, "Pustka", piosenka od razu zyskała ogromne uznanie. W 2009 roku grupa zawiesiła swoją działalność w samym rozkwicie sławy, nie wyjaśniając przyczyny. Niektórzy twierdzą, że winę ponosi ojciec jednego z wokalistów, Vlada, który namawiał syna do rozpoczęcia solowej kariery.

Płyta

4 marca 2009 r. odbyła się oficjalna premiera debiutanckiej płyty BiS - "Dwubiegunowy świat". Jest to album dwupłytowy CD i DVD. Fani musieli czekać na płytę ponad rok, jednak twierdzą, że było warto.

"Chcemy stale się zmieniać, zaskakiwać fanów i czasami to robimy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi fani doceniają nasz album" – mówią Dima i Vlad. Według krytyków jest to jedna z najlepszych płyt 2009 roku oraz, że każda z 13 piosenek jest inna, ciekawa.

"Album okazał się tak odmienny od innych płyt, których można posłuchać. Jest to kolekcja wysokiej jakości muzyki, połączenie różnych stylów i temperamentu mojego oraz Dimy" – jak mówi sam członek BiS, Vlad Sokolovsky.

Na płycie CD znajdują się następujące utwory:

 • "Katya" (słowa K.Meladze, muzyka K.Meladze)
 • "Пауза повтор" pol. "Kolejna pauza" (słowa M. Gerasimovich, muzyka V.Sokolovskiy)
 • "Кораблики" pol. "Stateczki" (słowa i muzyka K.Meladze)
 • "Ночи без тебя" pol. "Noce bez Ciebie" (słowa D.Bikbaev, muzyka V.Sokolovskiy)
 • "Mr.DJ" (słowa M.Gerasimovich, D.Bikbaev, muzyka M.Gerasimovich)
 • "Живой Цветок" pol. "Kwiat życia" (słowa i muzyka K.Meladze)
 • "Ближе к небу" pol. "Bliżej nieba" (słowa i muzyka M.Tishman)
 • "Поп-корн" pol. "Pop-corn" (słowa i muzyka M.Tishman)
 • "Твой или ничей" pol. "Twój albo niczyj" (słowa i muzyka K.Meladze)
 • "Не молчи" pol. "Nie milcz"(słowa i muzyka K.Meladze)
 • "Нет, Нет, Нет" pol. "Nie, nie, nie'"(słowa K.Meladze, D.Golde, muzyka K.Meladze)
 • "Двухполярный мир" pol. "Dwubiegunowy świat" (słowa i muzyka V.Sokolovskiy)
 • "Засыпай" pol."Zasypiaj" (słowa D.Bibaev, muzyka R.Gorenko, D.Bikbaev)

DVD

 • Твой или ничей (pol. Twój albo niczyj)

Reżyser i scenarzysta – Alan Badoev

Operator – Jaroslav Pilunsky

 • Катя (pol. Katya)

Reżyser i scenarzysta – Alan Badoev

Operator – Jaroslav Pilunsky

 • Кораблики (pol. Stateczki)

Reżyser i scenarzysta – Alan Badoev

Operator – Jaroslav Pilunsky

Inżynier dźwięku – Sergey Rebrik

Fotograf – Andrei PetrovŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: BiS (grupa muzyczna) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki