FANDOM


Klub Miłośników Kotów Cat Club Sopot (CCS) – jest stowarzyszeniem zrzeszającym hodowców i miłośników kotów rasowych w Polsce i jednocześnie członkiem Federacji "Felis Polonia" (FPL) oraz Federation Internationale Féline (FIFe). CCS jest aktualnie największą organizacją felinologiczną na Pomorzu i w północnej Polsce.

Historia

Klub powstał w 2005 jako spadkobierca tradycji hodowli kotów rasowych na Pomorzu po rozpadzie istniejącego niemal 25 lat VIII Oddziału Stowarzyszenia Hodowców Kotów Rasowych w Gdańsku. W tym samym roku został Członkiem FPL.

Działalność

Działalność Klubu obejmuje organizowanie wystaw, wydawanie rodowodów i inne sprawy związane z działalnością wystawową i hodowlaną. CCS jest organizatorem spopockich Międzynarodowych Wystaw Kotów Rasowych, które zawsze odbywają się na początku lipca w Sopocie. Dodatkowo klub organizuje liczne pokazy kotów, obchody Światowego Dnia Kota i przegląd filmów amatorskich o tematyce kociej. Jest jedną z bardziej aktywnych organizacji pozarządowych w Trójmieście. W Cat Club Sopot jest zarejestrowanych obecnie kilkaset kotów należących do kilkunastu ras.

Zobacz też

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Cat Club Sopot z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki