FANDOM


Costa del Sol [C.D.S.]
Rok założenia 1999
Rok rozwiązania 2009
Pochodzenie Warszawa (Polska)
Gatunek hard core/industrial/rap-metal, rock alternatywny
Wytwórnia płytowa bez kontraktu
b/k
b/k
Powiązania DITZ
HATEERA
PRAWN
Ostatni skład
Dany
Cukier
Mike Psychore
Sweter
The Saint
Biedron
Poprzedni członkowie
Kati
Kaktus
Twister
Współpracownicy
Adaś
Strona internetowa

Costa del Sol [C.D.S.] – undergroundowy zespół hardcore'owy założony w październiku 1999 roku w Warszawie (Polska). Grupa typowo koncertowa, nastawiona na kontakt i zabawę z publicznością i dobrze przez nią przyjmowana. Wiosną 2002 roku C.D.S. zawiesiło działalność. Po siedmioletniej przerwie w graniu w 2009 roku, trwały przygotowania do reaktywacji, lecz ostatecznie jesienią tego samego roku zespół zakończył swą działalność.

Historia

Costa del Sol [C.D.S.] powstał w październiku 1999 roku w Warszawie. Pierwotny skład stanowili: Kati (chórki, śpiew), Dany (gitara), Mike Psychore (bas), Sweter (instrumenty klawiszowe), Twister (perkusja) oraz Cukier (wokal).

Początkowo grupa grała muzykę typu hard core metal. Zachęceni pochwałami i namowami Wojtka Morawskiego, już w listopadzie roku 1999, zaczyna pojawiać się na scenie. Grudzień 1999 roku zarejestrowany zostaje na płycie demo "The Last Forest" materiał muzyczny.

Od początku stycznia 2000r. grupa coraz więcej koncertuje, nastawiając się przede wszystkim na kontakt z publicznością - m.in. 2 występy w Finale WOŚP na warszawskim Bemowie. W lutym 2000 roku skład opuszcza Kati. Do wiosny grupa gra kilkanaście koncertów w klubach na Mazowszu, a w Łowiczu występuje, jako support 2TM2,3.

W kwietniu otrzymuje wyróżnienie na 13-tym Piaseczyńskim Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych PEPE, gdzie w Jury zasiadali m.in. Katarzyna Nosowska i Krzysztof Najman. C.D.S. szybko pojawia się na falach "Radiostacji", Radio Rzeszów, Radio Krosno.

Podczas trwania przeglądu "Cegła" w Legionowie w 2000r., C.D.S. nawiązuje współpracę z Kaktusem, grającym na instrumentach etnicznych (d'jambe) oraz Adasiem, który gościnnie występuje na koncertach wspomagając Kaktusa na instrumentach etnicznych.

W listopadzie zespół zdobywa pierwsze miejsce na przeglądzie "Garaż" w Ciechanowie, uzyskując możliwość nagrania drugiej płyty demo "Tribal H.C.". Jej realizacja ma miejsce grudniu roku 2000. Ponadto zespół udziela wywiadu w Radio Ciechanów.

Na początku 2001 grupa nagrywa 2 utwory na płytę-składankę zespołów występujących na Rockowej Scenie Młodych KIM przy D.K.S.M.B. Imielin w Warszawie (sponsorowanej przez Urząd Gminy Warszawa Ursynów). W drugiej połowie lutego, podczas organizowanego w liceum im. Bolesława Prusa w Warszawie, koncertu "Prustock" Costa powraca na scenę i jest entuzjastycznie przyjęta.

W okresie 1÷2.V.2001 r., w studio D.K. Ciechanów, C.D.S. ponownie nagrywa dwie nowe wersje "Questions" dla potrzeb teledysku. Po nagraniu zespół opuszcza Kaktus.

Do końca 2001 Costa gra wiele koncertów (m.in. Warszawa-Imielin, Legionowo Cegła 2001, Ciechanów, Warszawa-Zacisze, Olecko). Powstaje składanka "Costa del Sol 1999-2001", zawierająca wszystkie zarejestrowane dotychczas materiały studyjne i koncertowe oraz przygotowane dodatkowo kompozycje intro & outro. Wyróżnienie w postaci zespołu roku na falach "Przystanku Radiostacja", zamyka AD 2001. Rok 2002 wypełniają koncerty, m.in. finał WOŚP na Helu, Siedlce, Warszawa-Imielin, Warszawa-Zacisze (na rzecz schroniska dla zwierząt w Józefowie), Ciechanów.

Po koncercie w Ciechanowie, pod koniec maja 2002, z zespołu odchodzi Cukier. Kilka miesięcy poszukiwany jest nowy wokalista, lecz ostatecznie Costa del Sol zawiesza działalność. W lutym 2009 zaczynają się prace nad reaktywacją zespołu, w odmienionym składzie – z nowym perkusistą i drugim gitarzystą.

W planach jest zagranie koncertu z zaprzyjaźnionymi zespołami z okazji 10-lecia C.D.S., a następnie ruszenie w trasę koncertową.

Niestety wczesną jesienią 2009r. działalność zostaje ponownie zawieszona. Obecnie niektórzy członkowie Costa del Sol założyli własne zespoły bądź biorą udział w innych projektach muzycznych - Dany & The Saint - HateEra, Cukier - Prawn.

Skład

skład w latach 1999-2000

Dany – gitara

Mike Psychore – gitara basowa

Sweter – instrumenty klawiszowe

Twister – perkusja

Kati – chórki

Cukier – wokal.

skład w latach 2000-2002

Kaktus – d'jimbe, drumla, chórki

Adaś - d'jimbe [gościnnie podczas koncertów]

Dany – gitara

Mike Psychore – gitara basowa

Sweter – instrumenty klawiszowe

Twister – perkusja

Cukier – wokal.

skład w latach 2009

Biedron – perkusja

Dany – gitara prowadząca

Mike Psychore – gitara basowa

Sweter – instrumenty klawiszowe

Cukier – wokal

The Saint – gitara rytmiczna

Dyskografia

  • THE LAST FOREST (1999/2000 - studio Mach 5)
  • TRIBAL H.C. (2000 - studio DK Ciechanów)
  • KIM, URSYNOWSKI ROCK (2001 - studio Mach 5)
  • QUESTIONS (2001 - studio DK Ciechanów)
  • C.D.S. 1999÷2001 (2001 – składanka wszystkich zarejestrowanych dotychczas utworów)
  • CEGŁA (2002 Legionowo)
  • STILL IN THE GAME (2009 - materiał roboczy)

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Costa del Sol (grupa muzyczna) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.