FANDOM


SignalCalc Ace – cyfrowy analizator sygnałów oparty jest o platformę sprzętową Quattro™.

Opis ogólny

Analizator SignalCalc ACE posiadając 4 kanały wejściowe, 2 wyjściowe oraz jeden kanał tachometryczny jest on stosowany do testów, w których wymagana jest niewielka liczba kanałów wejściowych i wyjściowych. Zasilanie urządzenia odbywa się za pomocą portu USB 2.0. Możliwość analizy w czasie rzeczywistym w zakresie od DC do 94 kHz (częstotliwość próbkowania 204.8 kHz) czyni z QUATTRO narzędzie dla osób zajmujących się pomiarami i analizą drgań i hałasu w takich miejscach, jak pojazdy czy maszyny na halach produkcyjnych. Zawarta w oprogramowaniu funkcja “zrzutu na dysk” umożliwia rejestrację danych w warunkach polowych i późniejszą ich analizę w laboratorium.

Zastosowania

Quattro jest narzędziem wspomagającym dla wymagających aplikacji. 4 kanały wejściowe i 2 kanały yjściowe czynią ten analizator narzędziem do zaawansowanej analizy modalnej łącznie z analizą MIMO (wiele wejść - wiele wyjść). Łatwo konfigurowalne wejście tachometru umożliwia przeprowadzanie badań diagnostycznych elementów wirujących, będąc jednocześnie przyrządem wspomagającym diagnostykę tego typu maszyn.

Oprogramowanie

Quattro współpracuje z uniwersalnym oprogramowaniem środowiskowym SignalCalc. Możliwość konfigurowania paneli kontrolnych oraz pomiarowych, inteligentne zarządzanie danymi tworzy z analizatora w połączeniu z komputerem PC lub laptopem narzędzie służące do badań dynamicznej analizy sygnałowej.

Wybrane parametry techniczne

  • Od 2 do 4 wejść, 1 wejście tachometryczne, 2 wyjścia,
  • Połączenie z komputerem PC przez USB,
  • 24 bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe,
  • Zakres dynamiczny > 110 dB,
  • Szybkość próbkowania 208,8 kHz,
  • Użyteczna szybkość przetwarzania dla jednego kanału - 40 kHz standard, 93 kHz opcja,
  • Zasilanie z portu USB komputera,
  • Wymiary: 124 x 101 x 23 mm,
  • Waga: 544 g.

BibliografiaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Cyfrowy analizator sygnałów SignalCalc Ace z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki