FANDOM


Daitsu Tom Wright

Daitsu Tom Wright

Daitsu Tom Wright (ur. 1944, Wisconsin) – ponad 40 lat mieszkał w Japonii. Dużą część tego czasu spędził praktykując i studiując zen pod kierunkiem Roshiego Kosho Uchiyamy. W roku 1974 został wyświęcony na kapłana tradycji soto. Jest absolwentem Uniwersytetu Wisconsin, a dyplom magistra anglistyki uzyskał w California State University Dominguez Hills.

Wraz z Shohaku Okumurą pracował nad tłumaczeniem i redakcją kilku tekstów na temat zen, takich jak Shikantaza i Shobogenzo Zuimonk, a także dwóch na temat japońskich ogrodów. Przetłumaczył też na język angielski Tenzo Kyokun Dōgena Zenji, opatrzone współczesnym komentarzem Roshiego Uchiyamy. Praca ta wydana została przez wydawnictwo Shambala pod tytułem Jak przyrządzać swoje życie. Instrukcje dla kucharza w klasztorze zen (How To Cook Your Life. Instructioncs For the Zen Cook). Inną książką Kosho Uchiyamy tłumaczoną przez T. Wrighta jest Opening the Hand Of Thought, która została wydana w języku polskim w 2008 roku pod tytułem Otwieranie dłoni myśli. Wprowadzenie do buddyjskiej praktyki. Wspólnie z Shohaku Okumurą pracował na rzecz Kyoto Soto Zen Center. Do 2009 pracował w charakterze profesora Programu Języka i Kultury Angielskiej na Uniwersytecie Ryukoku w Kioto jednocześnie pomagając opatowi Doyu Takamine w prowadzeniu w prowadzeniu regularnych odosobnień w Pustelni Seitai-an w Kioto. Od 1997 odbyło się wiele sesshin z Daitsu Tomem Wrightem w Polsce. Obecnie mieszka w Hilo na Hawajach.Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Daitsu Tom Wright z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki