FANDOM


Debbie Schlussel (ur. 9 kwietnia 1969 r.) - amerykańska prawniczka, krytyk filmowy, komentator polityczny, i konserwatywna blogerka żydowskiego pochodzenia, która pisze głównie na temat Islamu i o amerykańskich muzułmanach.
Studiowała na Uniwersytecie Michigan i Wisconsin. Jej artykuły często są adresowane do większości muzułmańskiej ludności na przedmieściach Detroit - Dearborn, którą nazywa "Dearbornistan'em".[1] Jej kolumny są często prowokacyjne i kontrowersyjne, zwłaszcza te, które źle ukazują elementy Islamu, zakwestionowane działania amerykańskich muzułmanów, nielegalnych imigrantów, jak i liberalnych, "sztuczno-konserwatywnych" polityków.

Wczesne życie

Schlussel urodziła się w 1969 r. w rodzinie polsko-żydowskiego pochodzenia. Jej ojciec, H.L. Schlussel, był synem imigrantów. Był on okulistą i służył w Armii Stanów Zjednoczonych. Miał on znaczący wpływ na życie swojej córki.[2] Już jako nastolatka, Debbie Schulssel była zaangażowana w politykę, dołączając do Narodowego Związku Młodych Republikanów.

Życie zawodowe i poglądy

Kolumny prowadzone przez Schlussel były opublikowane w gazetach takich jak New York Post, The Wall Street Journal, The Washington Times, The Jerusalem Post i innych. Jej recenzje filmowe są publikowane na stronie internetowej Andrew Breitbart'a - Big Hollywood. Prowadziła ona także własny show - "The Debbie Schlussel Show" pomiędzy rokiem 2002 a 2003. Głównym celem dziennikarstwa Schlussel jest kierowanie negatywnych uwag dotyczących społeczności amerykańskich islamistów. W 1998 r. przebrana za muzułmankę, nagrała reportaż z Amerykańskiego Centrum Muzułmanów dla The Detroit News. Po śmierci Osamy bin Ladena, Schlussel napisała na swoim blogu "1 zdjęty, pozostało 1.8 miliardów"[3] W 2012 r. napisała na swoim blogu artykuł[4], komentując pomyłkę prezydenta Barack'a Obamy który użył sformułowania "polskie obozy śmierci" zamiast "nazistowskie obozy śmierci" (w okupowanej Polsce). W w/w artykule, Schlussel napisała: "Polacy mordowali miliony żydów, utrzymywali kilka obozów zagłady, i wymazali prawie wszystkich po obu stronach mojej rodziny, jak i setki tysięcy innych żydowskich rodzin." choć nie ma dowodów na potwierdzenie tego.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Debbie Schlussel z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.