FANDOM


Wietnamski Dom Kultury Thang Long – działa od 2003 roku przy ul. Zamoyskiego 4 w Warszawie. Jest własnością prywatną, na jego terenie prowadzona jest działalność o charakterze klubowym (kafejka internetowa, karaoke, bilard itp.), skierowana do Wietnamczyków, pracujących w dużej grupie na pobliskim Stadionie Dziesięciolecia.

Najczęstszą formą działalności kulturalnej tej instytucji jest organizowanie spotkań z przedstawicielami partii i rządu, będących z wizytą w Polsce, ambasadora i pracowników Ambasady Socjalistycznej Republiki Wietnamu oraz działaczy komunistycznego Stowarzyszenia Solidarność i Przyjaźń. Dom Kultury prowadzi działalność wydawniczą, publikuje czasopismo Nối Vòng Tay Lớn oraz zarządza internetową stroną www.nhavhthanglong.pl.

Dom Kultury Thang Long jest licencjonowanym przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Socjalistycznej Republiki Wietnamu kolporterem gazetki An Ninh (pol. Bezpieczeństwo), wydawanej przez ten resort.

Pagoda Thien Viet

Na działce przylegającej do Domu Kultury wzniesiono z jego funduszy replikę pagody, będącej jednym z symboli Hanoi. Wokół pagody umieszczono w niszach muru statuetki, wyobrażające osoby otaczane przez buddystów szczególną czcią. Obok pagody istnieje mała kaplica buddyjska. Administratorem obiektu jest Stowarzyszenie Wietnamskich Miłośników Buddyzmu, organizacja świecka.

W pagodzie nie ma duchownego, można więc traktować ją jedynie jako dzieło sztuki, nie jako świątynię. Przyjeżdżający czasem do Warszawy, głównie z Francji, wietnamscy mnisi buddyjscy, odprawiają nabożeństwa w innych miejscach, ostatnio np. w Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu.Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Dom kultury Thang Long z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki