FANDOM


Dzień Chruścika
Dzień 11 grudnia
Kraje Flag of Poland.svg Polska
Typ święta popularnonaukowe
Inne nazwy Ogólnopolski Dzień Chruścika
Podobne święta Dni Owada

Dzień Chruścika – od 2002 obchodzony jest 11 grudnia w Olsztynie ogólnopolski Dzień Chruścika. W tym dniu organizowane są seminaria naukowe i popularnonaukowe poświęcone owadom z rzędu chruścików (Insecta: Trichoptera).

Historia powstania

11 grudnia 2002 roku Lech Pietrzak, doktorant w Katedrze Ekologii i Ochrony Środowiska UWM w Olsztynie, spędzał kolejny dzień przy oznaczaniu chruścików. Słuchał jak zwykle Programu Trzeciego Polskiego Radia. W audycji "Orzech i reszta" usłyszał, że są różne dni w roku: Dzień Kobiet, Dzień Górnika itp., a akurat 11 grudnia jest osierocony. Prowadzący program Artur Orzech ogłosił konkurs na zagospodarowanie dnia i wymyślenie okazji. Lech Pietrzak napisał e-mail z sugestią, że można ogłosić Dzień Chruścika. Propozycja została wymieniona na antenie i zaakceptowana.

ŹródłaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Dzień Chruścika z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki