FANDOM


Eugénie Blanchard (ur. 16 lutego 1896, Gustavia, zm. 4 listopada 2010 w Saint-Barthélemy) – Francuzka, znana z długowieczności. Po śmierci Clementine Solignac w maju 2008 została najstarszą żyjącą osobą we Francji, zaś 6 stycznia 2009 po śmierci Manueli Fernandez-Fojaco została mianowana najstarszą Europejką. 2 maja 2010, po śmierci Japonki Kamy Chinen, przypadł jej tytuł najstarszej żyjącej osoby na świecie.

Blanchard urodziła się w okolicy Merlet Saint Barths. Przez pewien czas została zakonnicą, przenosząc się do Curacao w 1929 roku w wieku 33 lat. Blanchard powróciła do Saint Barths w wieku 60 lat w 1956 roku, gdzie mieszkała w domu aż do wieku 84 w 1980 roku, kiedy przeniosła się do domu opieki. W ostatniej chwili życia, była w dobrym stanie zdrowia, mimo, że była niewidoma i bardzo słaba. Dzieci z sąsiedztwa nadali jej przydomek "Douchy", ponieważ pracowała jako sprzedawca słodyczy.

Linki zewnętrzne

Interwiki


Poprzednik
Kama Chinen
Najstarszy człowiek na świecie
2 maja 2010 - 4 listopada 2010
Następca
Maria Gomes ValentimŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Eugénie Blanchard z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki