FANDOM


Forge of Empires
Producent InnoGames GmbH
Data wydania

Niemcy 2012
Wielka Brytania 2012

Gatunek

MMOSG

Tryb gry gra wieloosobowa
Platforma urządzenia z dostępem do internetu
Wymagania

Internet

Kontrolery klawiatura + Mysz

Forge of Empiresgra przeglądarkowa produkcji niemieckiej firmy InnoGames GmbH[1].

20 kwietnia 2012 gra była udostępniona w wersji beta[2]; tego dnia uruchomiono pierwszy serwer wersji finalnej w języku angielskim.

Rozgrywka

Podstawowe informacje

W grze zaczynamy od niewielkiego terenu z jednym budynkiem – Town Hall. Do dalszego rozwoju naszego miasta potrzebni są mieszkańcy a ich liczba zależna jest od liczby i pojemności domów. Dodatkowo należy dbać o nastroje mieszkańców o co dba odpowiedni poziom kultury. Jeśli nie zadbamy o zadowolenie ludzi, produkcja w mieście będzie mniejsza. Jeśli ludzie będą bardzo zadowoleni, zwiększą tym samym produkcję. Poziom kultury podnosimy budując odpowiednie budynki i elementy ozdobne.

Budynki i ekonomia

W grze występuje mnóstwo różnego rodzaju budynków: mieszkalne, kulturowe, wojskowe, produkcyjne. Te ostatnie można podzielić na budynki produkujące narzędzia, bez których nic się nie uda wybudować oraz budynki produkujące surowce, którymi płacimy za ukończenie odkryć. Surowcami można też handlować.

Wojsko i elementy walki

Walczyć można na mapie, gdzie wykonujemy misje i otrzymujemy nagrody. Można też prowadzić walki z prawdziwymi graczami.

Technologie

Istotnym elementem rozgrywki jest odkrywanie nowych technologi. Umożliwia się przez to dostęp do nowych budynków i jednostek wojskowych. Odkrywając technologie możemy też uzyskać rozszerzenie terenu pod budowę.

Linki zewnętrzne

Przypisy

  1. Forge of Empires – Official game preview (ang.). mmohuts.com. [dostęp 2012-04-23].
  2. innogames: Closed Beta Diary: Time To Say Goodbye (ang.). orgeofempires.com, 2012-04-20. [dostęp 2012-04-23].Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Forge of Empires z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki