FANDOM


Fundacja Teatrikon powstała w Lublinie w 2010 roku. Zajmuje się przede wszystkim animacją życia kulturalnego ze szczególnym naciskiem na aktywizację młodzieży i studentów.
Teatrikon

Logo Fundacji

Teatrikon – to ruch młodzieżowy, który powstał w Lublinie i charakteryzuje się aktywnym działaniem młodzieży w przestrzeni kulturalnej. Nazwa stanowi połączenie słów "Teatr" i "Rubikon", oznacza ona „kreatywne przekraczanie barier i ograniczeń formalnych za pomocą aktywnej działalności kulturalnej”, możliwość rozwoju osobistego i wymiany doświadczeń podczas realizacji projektów. Potencjałem twórczym Teatrikonu jako ruchu są młodzi ludzie, którzy postanowili sami kreować przestrzeń kultury w otaczającym ich środowisku.

Teatrikon jako grupa uformował się w 2006 roku w czasie realizacji projektu „Na deskach przyjaźni”. Idea działalności wywodzi się z prac wolontariuszy organizujących od 2004r. Spotkania Teatralne „Zwierciadła” w II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Wraz z realizacją projektu LOkomotywy, "teatrikonowe oddziały" zaczęły działać również w innych lubelskich szkołach.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Fundacja Teatrikon z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki