FANDOM


Gay Man’s Guide to Safer Sexfilm dokumentalny z 1992 roku w reżyserii Davida Lewisa. Obraz został wyprodukowany przez Mike'a Essera i Tony'ego Carne'a (Pride Video) we współpracy z Terrence Higgins Trust. Film miał na celu zwiększanie świadomości na temat bezpiecznego seksu wśród homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn[1]. Muzykę do filmu stworzył Coil. Komentarz do filmu przygotował lekarz Mike Youle, specjalizujący się w leczeniu AIDS.

Był pierwszym otwarcie gejowskim filmem edukacyjnym, dopuszczonym przez cenzurę do dystrybucji na terenie Wielkiej Brytanii[2].

Część muzyki Coil powstała specjalnie na potrzeby dokumentu, część znana jest z wersji demo udostępnianych m.in. za pośrednictwem Songs of the Week przez internet. Poniżej podano ich tytuły, w takiej kolejności, w jakiej pojawiają się w filmie.

  1. „Theme from Gay Man’s Guide To Safer Sex” - 8:13
  2. „Exploding Frogs” - 8:40
  3. „Nasa Arab 2” - 4:12
  4. „Theme From Gay Man’s Guide To Safer Sex Reconstruction” - 7:49

Przypisy

Linki zewnętrzne

InterwikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Gay Man's Guide to Safer Sex z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki