FANDOMiThink
dziennikarstwo obywatelskie
Autor wielu autorów
Właściciel Internet Group S.A.
Rejestracja Opcjonalnie

iThink (ang. ja myślę) - polski serwis internetowy dziennikarstwa obywatelskiego.

Platforma iThink.pl pozwala na dodawanie do tekstu nieograniczonej ilości zdjęć, klipów wideo i dźwiękowych. Założyciele twierdzą, że celem projektu jest stworzenie miejsca niezależnego od wszystkiego. Można pisać na każdy temat, o wydarzeniach historycznych i teraźniejszych i o własnym zdaniu o różnych miejscach, firmach, filmach itp.

Serwis opiera się na autorskim serwisie randomkracji, czyli demokracji losowej. Oznacza to, że po przesłaniu tekstu losowana jest grupa osób, z której minimum trzy muszą zaakceptować tekst przed opublikowaniem. Następnie poddawany jest głosowaniu, podczas którego każdy zarejestrowany użytkownik może dodawać i odejmować artykułowi punkty jakości, które wliczają się w ogólną ocenę autora.

Wszelkie publikacje odbywają się na licencji Creative Commons. W mediach niekomercyjnych można dowolnie publikować teksty ściągnięte z iThink. Wystarczy dopisać źródło i autora. W przypadku mediów komercyjnych, należy poprosić autora o zgodę.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: IThink z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki