FANDOM


Inne fikcyjne koty z serii Wojownicy autorstwa Erin Hunter.

Bicz

Bicz (Scourge), mały czarny kocur z jedną białą łapką i lodowo niebieskimi oczami. Był przywódcą Klanu Krwi, rządził nim twardą ręką. Nosił, jak większość towarzyszy, obróżkę z wbitymi do niej kłami psów i kotów. Jego pazury są porównywane do zębów psów.
Dwa księżyce przed atakiem na Klan Gromu Bicz zostaje zaproszony przez Tygrysią Gwiazdę do lasu, który chce by kocur pomógł mu zniszczyć Klan Wichru i Klan Gromu. Podczas bitwy, gdy Tygrysia Gwiazda próbuje przejąć kontrolę nad Klanem Krwi, Bicz atakuje go i zabija, rozrywając mu pazurami brzuch. Wtedy to czarny kocur decyduje, że Klan Krwi zostanie w lesie. Trzy dni później przy Czterech Drzewach koty z czterech Klanów odbywają walkę z przybyszami z Siedliska Dwunogów. Bicz bije się z Ognistą Gwiazdą, ponosząc śmierć z jego łap. Wraz ze zgonem przywódcy, Klan Krwi się rozpada i ucieka z pola bitwy.

Coal

Coal, stary czarny kocur z wystrzępionymi uszami. Jest włóczęgą i po raz pierwszy pojawił się w "Świcie" jako kot uwięziony przez Dwunogów. Cody wspomina, że kradł śmieci jej państwu. Kiedy ugryzł Dwunoga, który wstawił swoją rękę do klatki Coala ten wepchnął go głębiej w jej kąt, raniąc kocura. Coal zaczął panikować, ale Liściowa Sadzawka poinstruowała go jak sobie poradzić z raną. Wkrótce potem został uwolniony wraz z resztą kotów.

Kleks

Kleks (Smudge), tłuściutki czarno biały kocur o bursztynowych oczach. Był najlepszym przyjaciele Ognistego Serca gdy ten mieszkał z Dwunogami. W "Na Wolności" po pasowaniu Rudzielca na terminatora koty ponownie się spotykają. Ogniste Serce zauważa, że Kleks pachnie inaczej i dowiaduje się, że ten odwiedził już Obrzynacza. Utwierdziło go to w przekonaniu, że podjął właściwą decyzję, opuszczając siedlisko Dwunogów.

Purdy

Purdy, stary bury kocur, samotnik, a dawniej pieszczoszek, który prowadził wybrane przez Gwiezdny Klan koty przez siedlisko Dwunogów w kierunku miejsca gdzie tonie słońce. Choć wielokrotnie się gubił, w końcu spełnił swoją misję.

Inni

Cody

Dymek (Smoky)

  • Partnerki: Potok, Stokrotka
  • Krewni: Jagodowa Łapa, Mysia Łapa, Leszczynowa Łapa

Fiołek (Violet)

  • Krewni: Jęczmień, Wąż, Lód

Henry Jest pulchnym pieszczoszkiem Dwunogów, znajomym Kleksa i Rudzielca. Chwalił się, że niegdyś na wyprawie do lasu upolował rudzika.

Jacques i Susan

Jęczmień (Barley)

  • Krewni: Wąż, Lód, Fiołek

Kość (Bone)

Krucza Łapa (Ravenpaw)

Książę (Duke)

Księżniczka (Princess)

  • Krewni: Obłoczny Ogon (syn), Ogniste Serce (brat), Białe Skrzydło (wnuczka), Liściowa Sadzawka, Wiewiórczy Lot (bratanice)

Ostry Ząb (Sharptooth)

Pip

Potok (Floss)

  • Partner: Dymek

Północ (Midnight)

Puszek (Fuzz)

Sasha

  • Partner: Tygrysi Pazur
  • Krewni: Jastrzębi Mróz, Ćmie Skrzydło

Wąż i Lód

  • Krewni: Jęczmień, Fiołek

Wyszczerbiony Ząb (Jaggedtooth)

Zobacz teżŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Inne postacie (Wojownicy) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera informacje nieencyklopedyczne pochodzące bezpośrednio z utworu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki