FANDOM


Jarmark Augustianski w Policach Jasienicy 2009

Pokaz walk rycerskich podczas Jarmarku Augustiańskiego w Policach Jasienicy w 2009

Jarmark Augustiański – jest jednym z głównych wydarzeń kulturalnych ziemi polickiej. Odbywa się przy ruinach średniowiecznego klasztoru augustianów w Policach-Jasienicy.

Historia

Krótka tradycja sierpniowego jarmarku sięga 2006 roku, choć pierwszy z nich nie jest ujmowany w numeracji kolejnych imprez. Organizatorami są: Miejski Ośrodek Kultury w Policach, Rada Osiedla nr 3 – Jasienica w Policach, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej "SKARB".

W ramach jarmarku odbywają się m.in. parada mieszkańców ulicami Jasienicy, konkurs na najciekawszy strój historyczny, emisja filmu o historii osiedla w kościele św. św. Apostołów Piotra i Pawła, pokazy walk rycerzy, koncerty i zabawy dla dzieci[1].

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Jarmark Augustiański w Policach-Jasienicy z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki