FANDOM


Johannus Orgelbouw b.v. – holenderska firma zajmująca się konstruowaniem i produkcją elektronicznych organów kościelnych. Firmę założyli w 1972 roku małżonkowie Hans i Rineke Versteegt. W 1980 roku Johannus zmienił właściciela. Obecnie siedzibą firmy jest Ede. Zakłady specjalizują się w cyfrowych instrumentach. Organy produkowane przez zakłady sa eksportowane do ponad 80 krajów świata i cieszą się dużym uznaniem z powodu legendarnego samplowania i solidności wykonania.

Organy elektroniczne oferowane przez Johannusa

Wszystkie współczenie produkowane modele maja elektroniczne samplowanie, obsługę MIDI, wybór intonacji, pamięci ustawień (setzer).

  • Studio – niskobdżetowa seria. Jeden model z pojedynczym manuałem bez pedału i dwa modele z dwoma manuałami i pedałem[1].
  • Opus – seria opus zaprojektowana dla bardziej wymagającego odbiorcy.

Dostępne wersje dwu- oraz trzymanuałowe z pedałem. Kilka intonacji, kilkadziesiąt głosów[1].

  • Vivaldi – seria zapoczątkowana w 2008 roku, organy wykonane w najnowszej technologii[1].
  • Sweelinck – organy dla małych parafii. Instrument oferuje dużą ilość głosów i kilka intonacji. Wersje dwu- i trzymanuałowe z pedałem[1].
  • Rembrandt – najwyższy model z seryjnej produkcji. Dla wielkich kościołów i sal koncertowych, choć mogą być instalowane także w domach.

Seria Rembrandt posiada stylizowane klucze rejestrowe. Występuje w wersjach dwu- i trzymanuałowych[1].

  • American Classic VII – wielkie trzymanuałowe organy zaprojektowane do wielkich świątyń i dla odbiorców dysponującym większym budżetem. Instrument można skonfigurować wedle życzenia odbiorcy, na bazie podstawowego modelu[1].
  • Exclusive Design – instrument zaprojektowany specjalnie do pomieszczeń mieszkalnych i sal. Wersje dwu- i trzymanuałowe z pedałem[1].
  • Monarke – instrument wykonywany na zamówienie wedle życzenia klienta. Firma wykonuje indywidualny projekt pod konkretne wnętrze i wedle upodobań obiorcy. Możliwe jest wykonanie prospektu na wzór dowolnych organów historycznych lub współczesnych[1].

Przypisy

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 1,6 1,7 www.johannus.com

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Johannus z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki