FANDOM


XX Kaliszobranie - Trasa RR - tradycyjny trakt spacerowy kaliszan

XX. Kaliszobranie, 19.03.2011, "Trasa RR - tradycyjny trakt spacerowy kaliszan

XXV Kaliszobranie - Historia puka do wrot Kalisza

XXV. Kaliszobranie, 20.08.2011, "Historia puka do wrót Kalisza"

XXIV Kaliszobranie - Kaliszobranie zawiedzie na Zawodzie

XIV. Kaliszobranie, 19.06.2010, "Kaliszobranie zawiedzie na Zawodzie"

XXVI Kaliszobranie - A bylo to tak

XXVI. Kaliszobranie, 17.09.2011, "A było to tak"

Kaliszobranie – cykliczne spotkania przewodników kaliskiego Koła Przewodników Miejskich i Terenowych PTTK im. Adama Chodyńskiego z turystami i mieszkańcami Kalisza na trwających około dwie godziny spacerach po różnych fragmentach miasta i jego okolic. Każda lekcja historii nt. miasta z najstarszą w Polsce metryką pisaną, w ramach Kaliszobrania, rozpoczyna się w trzecią sobotę miesiąca o godz. 15:00.

Pomysłodawcą cyklu, rozpoczętego w 2009 roku, jest prezes kaliskich przewodników PTTK dr Piotr Sobolewski. Od lutego 2009 r. do grudnia 2011 r., w spacerach udział wzięło ponad 5100 turystów, co stanowi uczestnictwo około 175 osób w każdorazowym spotkaniu. Po każdym kolejnym spacerze, Kaliszobraniacy otrzymują pamiątkowy, numerowany certyfikat uczestnictwa – na tle kaliskiego Ratusza widnieje hasło przewodnie danego spotkania z podpisem organizatora.

Przedstawienie – w zróżnicowanej stylistyce i zakresie - treści podczas każdego Kaliszobrania umożliwia jednym podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, innym – zapoznanie się z nią i rozszerzenie swoich krajoznawczo-regionalnych horyzontów[1].

W grudniu 2011 odbyło się pierwsze Kaliszobranie Extra, które było imprezą towarzyszącą promocji 15. monety emitowanej przez Narodowy Bank Polski – "Klasztor Franciszkanów, Kalisz".

Przypisy

  1. Sobolewski P.: Kaliski Kalejdoskop Przewodnicki '09. Kalisz 2012, s. 3

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Kaliszobranie z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki