FANDOM


Karol Marian Szymański
PL Epolet st szer 19 starszy szeregowy
Data i miejsce urodzenia 1901
Krosno
Data śmierci lato 1920
Przebieg służby
Główne wojny i bitwy I wojna światowa wojna polsko-bolszewicka
Odznaczenia
POL Krzyż Niepodległości BAR

Karol Maria Szymański (ur. w 1901 w Krośnie; zginął w 1920) – polski żołnierz. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej. Brat Adama Szymańskiego (1905-1998), polskiego urzędnika sądowego.

Biografia

Urodził się jako pierwszy syn kapitana wojsk C.K Jana (zm.1919) i Marii Heleny z Pietrzkiewiczów (1881-1918). Był uczniem Szkoły Realnej w Krośnie W 1914 r. przerwał naukę i dołączył do nowotworzonych Legionów Piłsudskiego. Następnie walczył w obronie granic. Wyróżnił się w walce pod Czartoską Skałą. Zginął zastrzelony przez bolszewików w nieznanym miejscu. Na wniosek brata Adama, w 1937 r. został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Niepodległości[1].

Przypisy
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Karol Szymański z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki