FANDOM


Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy zespołu muzycznego. Zobacz też: Kashmir - utwór zespołu Led Zeppelin oraz ujednoznacznienie Kaszmir.
Kashmir
Rok założenia 2003
Pochodzenie Flag of Poland.svg Polska
Gatunek rock
Aktywność 2003 - 2011
Obecni członkowie
Katarzyna Pietras, Kamil Wyziński, Marcin "Kanclerz" Kwaśny, Tomek Momot, Bartek Mielczarek, Roman Batyra.
Strona internetowa

Kashmir - polski zespół rockowy, który powstał w 2003. Zadebiutował w 2004 piosenką Nie jestem dla ciebie na festiwalu w Opolu. Od tamtego czasu zespół koncertuje w całej Polsce.

W 2006 piosenka Ok, nie chcę nic więcej dotarła do pierwszych miejsc na liście ogólnopolskiego radia Eska, Wawy i warszawskiego Radia Kolor.

W tym samym roku Kashmir był nominowany przez słuchaczy radia Wawa do nagrody "Złote Dzioby" w kategorii "Muzyczne odkrycie roku". Magazyn Boutique uznał Kashmir za zespół, który ma stuprocentowe szanse na sukces[potrzebne źródło].

W 2007 roku grupa nawiązała współpracę z producentem Markiem Tysperem, której owocem jest singel Kashmir i kapelusze. W czerwcu 2007 zespół wystąpił w Operze Leśnej na sopockim Festiwalu TOPtrendy 2007 Piosenka Kashmir i kapelusze spośród ponad 300 zgłoszeń została wybrana do finałowej szóstki koncertu Trendy i w głosowaniu publiczności zajęła 3 miejsce w konkursie.

Kolejnym singlem została piosenka pt. Opowiedz. Premiera odbyła się w radiu RMF FM, utwór 26 razy gościł na Popliście zajmując wysokie pozycje, najwyższa pozycja to miejsce 2 (zajmował ją dwukrotnie). Teledysk do "Opowiedz" zebrał wiele pochlebnych recenzji oraz został nominowany do nagrodu "teledysk Roku Interia.pl".

Utwór Czy to miłość czy zabawa został zakwalifikowany do listy rezerwowej konkursu Eurowizji 2008. We wrześniu 2008 piosenka ta znalazła się na składance radia ZET "Siła Polskiej Muzyki"

Od maja do września 2008 r. zespół zagrał cykl koncertów w ramach trasy "Lato z Radiem"

W roku 2011 zespół zawiesił działalność.

Członkowie grupy

  • Katarzyna Pietras (ur. 7 grudnia 1981) – wokalistka zespołu. Pobierała nauki śpiewu i emisji głosu u Elżbiety Zapendowskiej. W roku 2003 zadebiutowała piosenką do filmu Jerzego Hoffmana Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem.
  • Marcin "Kanclerz" Kwaśny - perkusista, twórca polskiego serwisu internetowego dla perkusistów "Perkusja Online". Perkusista zespołu progmetalowego - Space Avenue.
  • Kamil Wyzinski - gitarzysta, wokalista i główny kompozytor zespołu. Basista zespołu Space Avenue.
  • Tomasz Momot - pianista.
  • Bartek Mielczarek - basista.
  • Roman Batyra - gitarzysta. Wcześniej znany z zespołu Geisha Gonner i z zespołu Eweliny Flinty.

Dyskografia

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
WiR[1]
RDN[2]
2004 Nie jestem dla ciebie 13
2006 Ok, nie chcę nic więcej 6
2007 Kashmir i kapelusze 3
Opowiedz 4
2008 Czy to miłość czy zabawa?
„—” pozycja nie była notowana.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Kashmir (grupa muzyczna) z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki