FANDOM


Klan Cienia – fikcyjny klan kotów z serii Wojownicy autorstwa Erin Hunter. Pojawia się we wszystkich częściach powieści.


Tygrysek

(Tigerkit) Ciemnobury kocur.

  • Krewni: Brunatna Skórka (matka), Jarzębinowy Pazur (ojciec), Świt, Płomyk (rodzeństwo), Sójcza Łapa, Lwia Łapa, Krzewiasta Łapa (kuzyni)

Tygrysia Gwiazda

(Tigerclaw/Tigerstar) Wielki ciemnobury kocur o bursztynowych oczach i niezwykle długich przednich pazurach.
Od początku Tygrysi Pazur był ambitnym wojownikiem. W bitwie na Słonecznych Skałach zamordował Czerwonego Ogona w nadziei, że Błękitna Gwiazda wyznaczy go na nowego zastępcę. Krucza Łapa widział całe zajście, a kiedy kotek zdradził tajemnicę Ognistej Łapie (obecnie: Ognista Gwiazda), wojownik postanowił zabić swojego ucznia. Plan się nie powiódł.
W Ogniu i Lodzie Tygrysi Pazur zastawił na Błękitną Gwiazdę pułapkę przy Grzmiącej Ścieżce, jednak wpadła w nią nie przywódczyni, lecz Okopcona Skórka. W "Lesie Tajemnic" kocur sprowadził do obozu Klanu Gromu grupę włóczęgów, a sam zaatakował kocicę w jej legowisku. Został zatrzymany przez Ogniste Serce, a następnie wygnany z Klanu.
W Nadchodzącej Burzy Tygrysi Pazur zabił Mknącego Wiatra, atakując patrol Klanu Gromu, a pod koniec książki ukazany jest jako przywódca Klanu Cienia.
W Niebezpiecznej Ścieżce naprowadził na trop kotów Klanu Gromu watahę zagubionych psów, które zabiły Szybką Łapę i ciężko okaleczyły Jasne Serce.
W Najczarniejszej Godzinie Tygrysi Pazur złączył ze sobą Klan Cienia i Rzeki, tworząc Tygrysi Klan, a także próbując do niego włączyć Klan Krwi, koty z Siedliska Dwunogów, by rządzić całym lasem. W efekcie Tygrysi Pazur poniósł śmierć z łap Bicza, przywódcy Klanu Krwi, gdy próbował dyrygować jego wojownikami. Kocur rozerwał Tygrysiemu Pazurowi brzuch; rana była tak ciężka, że kot stracił wszystkie dziewięć żyć po kolei.
W Świetle Gwiazd, Zmierzchu i Zachodzie Słońca Tygrysi Pazur nawiedzał Jeżynowego Pazura i Jastrzębiego Mroza w snach. Jastrzębi Mróz zgodził się podążyć ścieżką Tygrysiego Pazura i został włączony Ognistego Serca. Idea jednak się nie powiodła, a Jeżynowy Pazur odmówił zabiciado planu zabicia przywódcy.
We Wzroku Tygrysi Pazur i Jastrzębi Mróz próbują przekonać Sójczą Łapę, by do nich dołączył. W porę interweniuje jednak Cętkowany Listek. Wzdycha też nad tym, że Ćmie Skrzydło marnuje swój talent będąc medykiem.
Kocięta ze Złotym Kwiatem, Jeżynowy Pazur i Brunatna Skórka urodziły się w "Lesie Tajemnic". Kot ma także inną dwójkę, Jastrzębiego Mroza i Ćmie Skrzydło, z matki Sashy, włóczęgi.

  • Terminatorzy: Ciemnopręgi, Krucza Łapa
  • Partner: Złoty Kwiat, Sasha
  • Krewni: Jeżynowy Pazur, Brunatna Skórka, Jastrzębi Mróz, Ćmie Skrzydło (kocięta), Sójcza Łapa, Lwia Łapa, Krzewiasta Łapa (wnuki)
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Klan Cienia (Wojownicy) z Wikipedii; autorzy: w [1]; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł zawiera informacje nieencyklopedyczne pochodzące bezpośrednio z utworu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki