FANDOM


Klan Rzeki – fikcyjny klan kotów z serii Wojownicy autorstwa Erin Hunter.

Bukowe Futro - jasnobrązowy kocur.

 • Mistrz: ???

Ciężki Krok (Heavystep) - gruby bury kocur.
W "Zmierzchu" umarł, walcząc z zielonym kaszlem.

 • Mistrz: Czarny Pazur
 • Terminatorzy: Poranny Kwiat, Kamienny Strumyk

Dębowe Serce (Oakheart) - wielki, rudo-brązowy kocur. Był zastępcą Klanu Rzeki przed Lamparcim Futerkiem.
Na pewnym Zgromadzeniu w porze nagich drzew, zakochał się w Błękitnym Futerku, wtedy jeszcze wojowniczce Klanu Gromu. Nie byli długo partnerami; gdy kotka dowiedziała się, że jest w ciąży, postanowiła zataić tożsamość ojca kociąt i wychować je w Klanie Gromu. Zmieniła jednak zdanie, oddając je Dębowymu Sercu, gdyż wiedziała, że w Klanie Rzeki zostaną lepiej wykarmione, a ona będzie mogła zostać zastępczynią w Klanie Gromu. Zastępczą matką dla dwójki (trzecie kocię umarło przy rzece, gdy kotka czekała na Dębowe Serce) stała się Szara Sadzawka.
Dębowe Serce zginął w lawinie kamieni podczas bitwy z Klanem Gromu.
W "Północy" wybrał Pierzasty Ogon do misji jako przedstawiciel Klanu Rzeki.

 • Terminatorzy: Kamienne Futro
 • Partner: Błękitne Futerko
 • Krewni: Kamienne Futro, Mglista Stopa, Mech (kocięta)

Falujący Ogon (Rippletail) - ciemnoszary pręgowany kocur.

 • Mistrz: ???

Jaskółczy Ogon (Swallowtail) - ciemnobura kotka.
W czasie Wielkiej Podróży zaprzyjaźniła się z kocurem z Klanu Gromu, Deszczowąsym. Od tomu "Wzrok" jest częścią starszyzny.

 • Terminatorzy: Pluskająca Łapa

Kamienny Strumyk (Stonestream) - szary kocur.

 • Mistrz: Ciężki Krok

Krzywa Gwiazda(Crookedstar) - zielonooki jasnobury kocur o wykrzywionej szczęce. Był przywódcą Klanu Rzeki przed Lamparcią Gwiazdą.
W "Na Wolności" Krzywa Gwiazda pozwolił polować na swoich ziemiach Klanowi Cienia, w obawie przed Złamaną Gwiazdą, ale po jego wygnaniu przywódca złamał tę obietnicę. Nocna Gwiazda, nowy lider Klanu Cienia stwierdził, że jego Klan nadal jest słaby po rządach jego poprzednika i musi polować na ziemiach wygnanego przez Złamaną Gwiazdę Klanu Wichru. Krzywa Gwiazda bardzo zainteresował się tym tematem, choć zgodził się, aby Klan Gromu przyprowadził wygnańców z powrotem na wyżyny.
Krzywa Gwiazda bardzo kochał swoją córkę i po jej śmierci w "Lesie Tajemnic" wpadł w depresję, zaczyna chorować, by zginąć w "Niebezpiecznej Ścieżce".

 • Terminatorzy: Szara Sadzawka, Kamienne Futro
 • Krewni: Srebrny Strumyk (córka), Burzliwe Futro, Pierzasty Ogon (wnuki)

Lamparcie Futerko (Leopardfur) - obficie cętkowana złocista kotka. Jako przywódczyni Klanu Rzeki podejmuje mądre decyzje, choć jest bardzo dumna i niechętnie pomaga innym Klanom. Była sojusznikiem Tygrysiego Pazura w Klanie Tygrysa, choć potem bardzo tego żałowała, nie mogąc nawet obronić swego zastępcy, Kamiennego Futra przed śmiercią z łap wojownikow Tygrysiego Pazura.
W Nowej Przepowiedni traci nieco ze swojej agresywnej natury, choć w "Zachodzie Słońca" powoduje napięcie między Klanami, chcąc pozyskać dla Klanu Rzeki więcej terenów. Jest miła i uprzejma wobec Liściowej Sadzawki, medyk Klanu Gromu. Zaznaczono też, że jest najstarszym przywódcą z obecnie rządzących.

 • Terminatorzy: Biały Pazur, Jastrzębi Mróz

Lodowe Skrzydło (Icewing) - biała kotka o niebieskich oczach.
Obecnie niewiele o niej wiadomo.

Poranny Kwiat (Dawnflower) - jasnoszara kotka.

 • Mistrz: Ciężki Krok
 • Krewni: Rybia Łapa, Kamienna Łapa (kocięta)

Szara Mgła (Graymist) - jasnoszara pręgowana kotka.

 • Krewni: Kichacz, Malwa (kocięta)
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Klan Rzeki (Wojownicy) z Wikipedii; autorzy: w [1]; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera informacje nieencyklopedyczne pochodzące bezpośrednio z utworu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki