FANDOM


Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku (KMKM Białystok) – stowarzyszenie powstałe w 2009 roku (KRS 0000331313), zrzeszające w swych szeregach sympatyków tematyki związanej z komunikacją miejską w Białymstoku.

Główne zadania stowarzyszenia to działalność naukowo-techniczna z zakresu ochrony zabytkowych autobusów, działalność na rzecz poprawy infrastruktury i funkcjonowania komunikacji miejskiej w Białymstoku oraz działalność kolekcjonerska przedmiotów związanych z komunikacją miejską. Ponadto stowarzyszenie w swojej działalności statutowej zajmuje się również m.in. działalnością edukacyjną z zakresu promowania komunikacji miejskiej jako bezpiecznego i ekologicznego środka transportu, oraz inicjowaniem i popieraniem działań na rzecz popularyzacji komunikacji miejskiej jako alternatywnego środka transportu.

W chwili obecnej stowarzyszenie ma pod opieką cztery pojazdy Ikarus 280.26 z 1983 roku, Jelcz PR 110M z 1985 roku, Jelcz 120M z 1991 roku, oraz najmłodszy Jelcz 120MM/1 z 1995 roku. Wszystkie te pojazdy do niedawna stanowiły trzon komunikacji miejskiej w Białymstoku, jednak w wyniku modernizacji taboru zostały wycofane i przekazane stowarzyszeniu. Miłośnicy Komunikacji zrzeszeni w Klubie w ramach wolontariatu wykonują we własnym zakresie wszelkie niezbędne prace konserwacyjne i remontowe mające na celu przywrócenie pojazdom blasku i zachowania ich na kolejne lata jako pomniki białostockiej komunikacji miejskiej.

Spotkania stowarzyszenia odbywają się cyklicznie w siedzibie Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych przy ul. Świętojańskiej 22 lok. 1 w Białymstoku.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki