FANDOM


Komixxy
serwis rozrywkowy
Rejestracja opcjonalnie
strona główna

Komixxy.plstrona internetowa o charakterze rozrywkowym, prezentująca zbiór komixxów, czyli obrazków przedstawiających zabawne zdarzenia, stworzona przez Mariusza Składanowskiego[1]. Użytkownicy mogą zgłaszać, oceniać i komentować obrazki.

Historia strony

Pierwszy komixx został wrzucony 25 stycznia 2010 roku, o godzinie 22:57 przez użytkownika o pseudonimie admin (administrator serwisu). Po tym wydarzeniu stronie zaczęło przybywać użytkowników, a co za tym idzie – obrazków. Serwis zyskał na popularności, która rosła do lutego 2011 roku. W lutym 2011 roku na serwisie zaczęły pojawiać się dzieła, które tworzone były zwykle z pomocą gotowych szablonów i postaci.

W 2012 roku, portal zmienił nazwę na Komixxy – komixxy internetowe i memy[2].

Statystyki strony

W lipcu 2012 roku strona posiadała ponad 660 000 dodanych komiksów oraz ponad 360 000 zarejestrowanych użytkowników.

Działanie

Wszystkie nowe komixxy zgłoszone przez zarejestrowanych użytkowników serwisu trafiają do poczekalni. Moderatorzy wybierają komixxy z najwyższą oceną lub te które im się spodobają[3], a następnie przenoszą je ma stronę główną. Obrazki, które nie spodobają się użytkownikom serwisu, trafiają do archiwum.

Do tworzenia komixxu, użytkownik otrzymuje gamę akcesoriów:

  • dymki (kwadratowe, krzyczące, okrągłe, myślące).
  • memy.
  • możliwość wpisania tekstu.
  • szablony i gotowe postacie.

Obrazki do serwisu dodać mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy. Osoby nie posiadające konta na stronie mogą zapisać swe dzieła jedynie na dysku komputera[4]

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Komixxy.pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki