FANDOM


Koryfeusz Muzyki Polskiej – nagroda polskiego środowiska muzycznego przyznawana w Polsce od roku 2011. Przyznaje je powołane przez Instytut Muzyki i Tańca Kolegium Elektorów. W jego skład wchodzą: rektorzy akademii muzycznych, uniwersytetów, dyrektorzy instytutów muzykologii, dyrektorzy uniwersyteckich instytutów prowadzących studia z edukacji muzycznej, dziennikarze z mediów zajmujących się muzyką, przedstawiciele związków i organizacji branżowych, a także wszyscy laureaci dotychczas nagrodzeni nagrodą we wszystkich kategoriach.

Przyznawanie nagrody

Głosowanie odbywa się w trzech turach. W pierwszej każdy przedstawiciel środowiska muzycznego lub instytucji artystycznej ma prawo zgłosić osoby, wydarzenia lub instytucje do nagrody wraz z uzasadnieniem. Następnie Rada Programowa ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca wybiera po 5 nominowanych w każdej kategorii. W ostatniej turze głosowania Kolegium Elektorów głosuje tylko na jedną z nominacji w każdej kategorii. Głosowanie jest tajne i anonimowe. Nagrody przyznawane są 1 października każdego roku, w Międzynarodowym Dniu Muzyki oraz rocznicę powstania Instytutu Muzyki i Tańca.

Statuetka

Statuetka Fryderyka została zaprojektowana i wykonana przez profesora Adama Myjaka

Kategorie

  • Osobowość Roku
  • Wydarzenie Roku
  • Nagroda Honorowa

Laureaci

PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Koryfeusz Muzyki Polskiej z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.


Linki zewnętrzne

Oficjalna strona nagrody

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki