FANDOM


Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa – prywatna szkoła filmowa powstała w 2007 roku w Krakowie, funkcjonuje jako dwuletnie studium policealne. Od marca 2010 szkoła nosi imię Wojciecha Jerzego Hasa. Szkoła usytuowana jest w ścisłym centrum Krakowa przy ulicy Kapucyńskiej. Program nauczania jest opracowany przez czynnych zawodowo profesjonalistów (reżyserzy, operatorzy, filmowcy, fotografowie). Zajęcia mają charakter praktyczny. Nauka kończy się pracą dyplomową, wystawą prac i skompletowanym w trakcie 2-letniej nauki profesjonalnym portfolio. Wykładowcami szkoły są m.in. Cezary Nowicki, Stanisław Zajączkowski, Zbigniew Niciński, Jerzy Ridan, Marcin Koszałka.

Równolegle do zajęć studenckich Szkoła prowadzi cykle warsztatów filmowych, kursów, obozów wyjazdowych oraz Młodzieżowy Klub Filmowy, przygotowując praktycznie do pracy na planach zdjęciowych. Szkoła nie ogranicza się do działalności edukacyjnej. Prowadzi szeroko rozumianą funkcję kulturotwórczą, gdzie w szczególności pragnie zaistnieć na mapie Krakowa, w tym celu powołała i współtworzy Krakowską Kronikę Filmową. Ideą projektu jest dokumentowanie i archiwizowanie materiałów filmowych związanych z Małopolską, rejestracja wywiadów z wybitnymi krakowianami i nie tylko.

Z końcem 2009 r. Szkoła przyjęła imię Wojciecha Jerzego Hasa. Ponadto od 2010 roku Krakowska Szkoła Filmowa jest organizatorem Festiwalu Filmów Jeszcze Krótszych - SnapFilm Festiwal, który w 2012 doczekał się trzeciej edycji. Szkoła jest organizatorem ogólnie dostępnych "Warsztatów z mistrzami", do prowadzenia, których zapraszani są wybitni twórcy. Byli wśród nich Zbigniew Niciński, Andrzej Maleszka, Marcin Koszałka, Sylwester Chęciński, Krzysztof Kiwerski i inni.

Kierunki kształcenia

Krakowska Szkoła Filmowa kształci na kierunkach:

  • Filmowym na specjalizacjach:
    • reżysersko-scenopisarska
    • operatorsko-montażowa
    • film animowany
  • Fotograficznym
  • Grafiki użytkowej

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki