FANDOM


Kukso – popularna przed II wojną światową dziecięca gra zręcznościowa uprawiana na świeżym powietrzu. O grze w kukso w Ogrodzie Saskim pisze w Kronikach tygodniowych[1] i Wspomnieniach warszawskich (1957, s. 20)[2] Antoni Słonimski. Wspomina o tej grze także Stefania_Wilczyńska w Liście z Ein Harodu do dzieci Domu Sierot[3] opublikowanym w „Małym Przeglądzie” – piśmie dla dzieci wydawanym przez Janusza Korczaka.


Zasady

ten dział wymaga uzupełnienia

Przebieg gry

ten dział wymaga uzupełnienia


PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Kukso z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł ma niedostateczną jakość.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki