FANDOM


LameCraft
Producent Marcin Płoska (Drakon), ben1066, Draan
Projektant

Marcin Płoska (Drakon)

Licencja Open Source
Silnik Aurora (własny)
Aktualna wersja OP-30 (stabilna), r39 (testowa)
Gatunek

Sandbox

Tryb gry gra jednoosobowa
Platforma PlayStation Portable
Język angielski
Rozdzielczość natywna 480x272

LameCraft – gra homebrew na konsolę PlayStation Portable stworzoną przez polskiego developera Marcina Płoskę (jego pseudonim to Drakon), ben1066 oraz kolejnego polskiego programistę o pseudonimie Draan. Gra jest zrobiona na podobieństwo gry wikipedia:pl:Minecraft na PC. LameCraft odtwarza jak na razie wersję Minecraft Classic, więc bez mobów, craftingu itp. W przyszłości planowane jest jednak dodanie craftingu i innych rzeczy znanych z Minecraft Beta.

LameCraft

PSP Genesis Competition

PSP Genesis Competition 2011 to konkurs na najlepsze homebrew. Drakon został laureatem konkursu wygrywając 1900$. Zwyciężył też w indywidualnym głosowaniu strony PSPGEN, przez co wygrał dodatkowe 500$.

Społeczność i Open Source

Gracze mogą dzielić się mapami oraz teksturami do gry, a także od czasu zmiany licencji gry na Open Source, jej modyfikacjami.

Najnowsza wersja

Najnowszą wersją stabilną gry jest OP-30 możliwa do pobrania z oficjalnej strony. Możliwe jest własnoręczne pobranie i skompilowanie najnowszej wersji testowej tutaj lub skorzystać z zewnętrznych stron, na których pojawiają się z najczęściej kilkudniowym opóźnieniem nowe wersje, np. tutaj.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: LameCraft z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.