FANDOM


Lista odcinków serialu Uwaga, faceci! (Men in Trees):

Nr Angielski tytuł Opis
Sezon pierwszy
001 "Pilot" Nowojorska specjalistka od związków i autorka bestsellerów na ten temat, Marin Frist, przyjeżdża do małego miasteczka Elmo na Alasce, na konferencję poświęconą "prawdziwej miłości" i małżeństwu. Po rozpadzie własnego związku okazuje się, że utknęła w miejscowości, w której jest pełno samotnych i chętnych mężczyzn oraz niewiele kobiet.
002 "Power Shift" Marin przystosowuje się do nowego stylu życia i nowej pracy – doradcy od związków – w miejscowej rozgłośni radiowej, prowadzonej przez Patricka. Poznaje też Jacka – przystojnego i małomównego mieszkańca Elmo.
003 "For What It's Worth..." W dorocznej miejscowej aukcji dobroczynnej Marin "licytuje" usługi Jacka za najwyższą sumę. Po wygranej aukcji prosi Jacka o prace remontowe w swoim mieszkaniu.
W tym samym czasie związek Patricka z Annie dojrzał do następnego kroku – spotkania z nadopiekuńczą matką Patricka – Celią. Inny związek – Theresy i Bena (właściciela Chieftain – miejscowej knajpy) komplikuje się coraz bardziej.
004 "Sink or Swim" Ponieważ Marin opuściła Nowy Jork jakiś czas temu i nie odzywa się, ludzie zaczynają o niej zapominać i pojawiają się plotki, jakoby już nie żyła.
Tuż przed festiwalem Nowego Księżyca dotychczasowe siostrzane miasto Elmo zrywa kontakty, twierdząc, że miejscowość jest po prostu za mała. Marin dostrzega szansę zaistnienia w lokalnej społeczności i postanawia znaleźć nowego, siostrzane miasto dla Elmo.
005 "Talk for Tat" Elmo przeżywa rekordowe upały. Ponieważ jedzenie, którym Marin dokarmiała szopa, spowodowało chorobę zwierzęcia, prosi o pomoc Jacka. Spędzają ze sobą noc, ale później oboje uznają, że nie są jeszcze gotowi na wspólny związek. Marin proponuje, żeby zostali przyjaciółmi.
006 "The Caribou in The Room" Marin zabiera Jacka do Anchorage, gdzie mężczyzna dostaje ataku astmy. W szpitalu zjawia się brat Jacka, który próbuje umówić się z Marin.
Annie nie pozwala nocować u siebie Patrickowi, gdyż strasznie chrapie i boi się, jak chłopak na to zareaguje.
W Chieftain zjawia się karibu. Po dłuższym czasie Benowi udaje się zwierzę wyprowadzić z baru.
007 "Ladies Frist" Z okazji urodzin Marin mieszkańcy Elmo urządzają przyjęcie, na które zapraszają również jej młodszą siostrę. Siostra robi furorę w miejscowości, umawia się również z Jackiem. Marin jest zazdrosna.
Buzz informuje Patricka, że znalazł szczątki samolotu jego ojca. Wbrew woli matki Patrick decyduje się tam polecieć z Buzzem.
008 "The Buddy System" Buzz okazuje się ojcem Patricka. Oboje bardzo to przeżywają – Buzz nie potrafi się z tym pogodzić. Dopiero wspólnie spędzony czas w przysypanej lawiną chacie zbliża ich do siebie.
Sara postawiana zrezygnować z uprawiania prostytucji i skupić się na kursie ratownictwa. Ben postanawia jej pomóc finansowo, ale ostatecznie Sara wyjeżdża z miasta, uważając, że Ben zasługuje na kogoś lepszego.
009 "The Menaissance" W Elmo zjawia się Jane. Okazało się, że wydrukowała w magazynie próbny rozdział przysłany przez Marin, w którym opisuje m.in. Jacka. Jack jest z tego powodu bardzo niezadowolony i odsuwa się od Marin. Jane poznaje Sama, "faceta od pługa", z którym rozpoczyna romans.
Między Mai, a Celią dochodzi do rywalizacji o Patricka. Chłopak stara się pogodzić obie strony.
010 "New York Fiction (1)" Marin wraca do Nowego Jorku, aby spotkać się z potencjalnymi wydawcami swojej książki. Początkowo jest bardzo zadowolona, że opuściła Alaskę, ale po jakimś czasie zaczyna tęsknić. Do Nowego Jorku przyjeżdża Sam i spotyka się z Jane.

Jack decyduje się zadzwonić do Marin – nagrywa na komórce swoje wyznanie, że chyba zaczyna się zakochiwać. Marin decyduje się wracać na Alaskę.
Ben i Theresa na powrót zaczynają być ze sobą. Patrick organizuje przyjęcie z nową rodziną. Annie czuje się na nim zapomniana i ucieka.

011 "New York Fiction (2)" Do Elmo wraca Lynn, była narzeczona Jacka; okazuje się być w ciąży z innym mężczyzną – Marin wiezie ją do szpitala. Jack postanawia pomóc byłej narzeczonej.

Patrick usiłuje przeprosić Annie i zaręczyć się z nią, ale kończy się jeszcze większą awanturą. Następnie Annie próbuje przeprosić Patricka, ale ostatecznie zrywają ze sobą.

012 "The Darkest Day" Sytuacja z Lynn komplikuje się – początkowo miała opuścić Elmo po kilku dniach, ale postanawia zostać. Całuje się z Jackiem i informuje o tym Marin. Jack mówi Marin, że musi sprawdzić dokąd zmierza jego nowa-stara znajomość z Lynn.
Celia rozpoczyna romans z Richardem, kontrolerem policyjnym. Patrick i Annie wracają do siebie.
013 "History Lessons" Mai organizuje w miasteczku wielką wyprzedaż. Do Elmo wraca Sara. Ponieważ Ben ma kłopoty zdrowotne, tymczasowo to ona prowadzi bar. Jack i Lynn zbliżają się do siebie. Marin kupuje domek nad jeziorem. Na Alaskę przyjeżdża Stuart, wydawca jej książki. Patrick oświadcza się Annie.
014 "Bed, Bat & Beyond" Do Sama na urlop przyjeżdża Jane. Patrick martwi się, że nie podoła finansowo oczekiwaniom Annie co do ślubu. Marin nie radzi sobie z remontem domu, więc pomagają jej inni mieszkańcy. Po nocnych "odwiedzinach" niedźwiedzia decyduje się na powrót do miasta, dopóki dom nie będzie zdatny do zamieszkania.
Sara, po początkowym oporze Theresy, zostaje zatrudniona w Chieftain na stałe.
015 "Take It Like a Man" Patrick dowiaduje się, że prawdopodobnie jest bezpłodny. Marin leci na spotkanie ze Stuartem i spędza z nim noc. Jack przychodzi do lekarza, gdzie Lynn przeprowadza badania ciążowe. Patrick sprowadza do Elmo pierwszego syna Buzza, George'a.
016 "Nice Girls Finish First" Syn Buzza okazuje się homoseksualistą. Po początkowych oporach Buzz akceptuje ten fakt. Jane dochodzi do wniosku, że ich związek z Samem nie ma większych szans na przetrwanie i zrywa z nim.

W mieście pojawia się Cash, który zarabia na życie remontując domy. Mieszka w namiocie. Ponieważ robotnicy pracujący w domu Marin niespodziewanie znikają z miejsca pracy, Cash proponuje dokończenie prac, w zamian za możliwość mieszkania przez ten czas. Marin się zgadza.

017 "The Indecent Proposal"

Jack niespodziewanie proponuję Lynn małżeństwo. Załamana tą wiadomością Marin upija się i całuje się z Cashem.
Patrick zostaje przedstawiony rodzinie Annie w Nowym Jorku. Po początkowych kłopotach zostaje zaakceptowany przez surowego i konserwatywnego ojca Annie.
Sara poznaje na kursie przystojnego mężczyznę, Erica, który okazuje się być pastorem w pobliskim kościele. Sara, po odkryciu tego faktu, zaczyna go unikać i stwierdza, że z powodu jej przeszłości nic między nimi nie może być.

Sezon drugi
001 (018) "A Tree Grows In Elmo" Cash zabiera Marin do miejscowego guru. Ten radzi jej napisać swoje problemy na kamieniach i zrzucić je ze szczytu góry. Tymczasem nad Elmo dociera cyklon. Wszyscy mieszkańcy chowają się w Chieftain. Jack wyrusza na poszukiwania Marin i Casha, którzy gubią się w zamieci i szczęśliwie przyprowadza ich do baru.
Sara otrzymuje wezwanie do sądu – były mąż chce odebrać jej prawa rodzicielskie. Ben proponuję pożyczkę na wynajęcie dobrego adwokata.
002 (019) "Chemical Reactions" Po rozprawie sądowej Sara zachowuje prawa rodzicielskie. Marin, szukająca przypraw do gulaszu, gubi się w lesie i spędza noc nad jeziorem, w towarzystwie Jacka, filmującego kopulujące wydry. Po powrocie do domu Lynn zarzuca Jackowi, że jej nie kocha. Rano Jack przyznaje, że nie może poślubić Lynn – dziewczyna wyjeżdża z Elmo.
003 (020) "No Man Is An Iceland" Celia martwi się, że jest za stara dla Richarda. Do Elmo przyjeżdża z wizytą George, który szuka miejsca na zorganizowanie obozu dla grubasów. Cash wyprowadza się od Marin i opuszcza miasteczko.
Patrick i Annie przygotowują się do wesela. Marin zostaje zarówno druhną, jak i drużbą.
004 (021) "I Would If I Could" Jack próbuje odzyskać uczucia Marin. Umawia się z nią na kajakową randkę, ale ta kończy się wywrotką Marin. W międzyczasie Jack dostaje propozycję 9-miesięcznej pracy na Morzu Beringa i decyduje się przyjąć tą ofertę.
Patrick i Annie organizują swoje przyjęcia: kawalerskie i panieńskie.
005 (022) "The Girl Who Cried Wolf" Eric rezygnuje z posady pastora w kościele. Przygotowania do wesela zaczynają się komplikować – Mai coraz bardziej jest przekonana, że nad przyszłym związkiem ciąży klątwa. Do Elmo przyjeżdża mama Annie. Chieftain zostaje zamknięte przez stanowego kontrolera.
Marin jest zła na Jacka, że wybrał pracę na morzu, ale nie potrafi się do tego przyznać.
006 (023) "Nice Day For A Dry Wedding" Wesele Patricka i Annie pełne jest niespodziewanych zdarzeń: rodzice Annie postanawiają się rozejść, Jane oświadcza się Samowi, a później ponownie Sam Jane, Celia i Richard niechcący skuwają się kajdankami. W najważniejszym momencie ceremonii w Patricka uderza piorun i chłopak traci pamięć.
Jack, po czułym pożegnaniu z Marin, odlatuje z miasteczka, do którego wraca Cash.
007 (024) "Sea Change" Patrick wraca do Elmo, ale nadal ma amnezję. Zupełnie nie podoba mu się jego poprzednie życie i zachowuje się jak całkiem inna osoba.
Jerome i Mary Alice (matka Annie) umawiają się na randkę. Pomagają im Buzz i Mai, ale z powodu stresu randka się nie udaje. Dopiero po jakimś czasie Jerome i Mary Alice dochodzą do porozumienia, że są konserwatywni w kwestii umawiania się.
Jane wychodzi za Sama. Na statku badawczym Jacka dochodzi do wypadku.
008 (025) "Sweatering it Out" Patrick rozstaje się z Annie i usiłuje poderwać Marin. Statek Jacka zatonął, ale on sam, wraz z kilkoma innymi osobami, uratował się na tratwie ratunkowej. W pobliżu nie ma jednak żadnego okrętu, który mógłby udzielić im pomocy.
Po różnych perypetiach Jane i Sam decydują, że lato będą spędzać w Nowym Jorku, a zimę w Elmo. Eric postanawia założył własną parafię.
009 (026) "Charity Case" Eric wprowadza się do Sary, jednak nadal żyją w celibacie. Marin dowiaduje się, że Cash jest chory na nerki – organizuje dla niego zbiórkę pieniędzy podczas seansu filmowego pod gołym niebem. Po początkowym sprzeciwie Cash przyjmuje pieniądze i wprowadza się do Marin.
Komendant Celia przynosi Marin wiadomość, że statek Jacka zatonął, a jego samego nie ma wśród uratowanych.
010 (027) "Sonata in Three Parts" Początkowo Jack uznawany jest za zaginionego, później okazuje się, że z powodu złej pogody i znikomych szans na znalezienie kogoś żywego zaprzestano dalszych poszukiwań. W Elmo panuje żałoba, Marin jest załamana. Po kilkunastu godzinach Jack zjawia się zdrowy i żywy – uratował go rosyjski statek z zepsutym radiem, więc nie mógł nikogo o tym powiadomić. Po hucznym powitaniu w Chieftain Jack i Marin uprawiają namiętny seks w samochodzie.
Cash dowiaduje się, że będzie musiał mieć przeszczep nerki.
011 (028) "Home Seized Home" Jack wprowadza się do domu Marin. Po krótkim czasie zaczynają się kłócić o różne drobiazgi. Oboje martwią się o wspólne mieszkanie, ale dochodzą do wniosku, że warto zaryzykować. Cash przenosi się do domu Jacka, gdzie ma rozpocząć remont.
Patrick, dzięki pomocy Buzza, odkrywa swoje zainteresowanie lataniem. Nie spotyka się to z przychylnością jego matki, która nie chce wypuścić pozbawionego pamięci syna ze swych nadopiekuńczych skrzydeł.
W Nowym Jorku Sam znajduje pierwszą pracę – zostaje śmieciarzem.
012 (029) "Read Between the Minds " Celia aresztuje Patrica za latanie na krześle. Ten korzysta z prawa milczenia i przestaje się do niej odzywać.
Jack, Marin i Jerome lecą do Nowego Jorku na wesele Jane i Sama. Jerome panicznie boi się latać. W międzyczasie Sam dowiaduje się, że rodzice Jane są karłami.
Jack ma problemy ze snem. Nie radzi sobie ze wspomnieniami z katastrofy. Ścina się z Marin, ale później opowiada jej o problemie.

Jerome spotyka zawód miłosny – Mary Alice postanawia dać swojemu małżeństwu jeszcze jedną szansę..

013 (030) "A Tale of Two Kidneys" Po powrocie do Elmo Marin dowiaduje się że Cash jest w szpitalu i potrzebuje przeszczepu nerki. Postanawia zrobić badania, czy może zostać dawcą, co spotyka się z niezadowoleniem Jacka. Ostatecznie dawca zostaje Terry.
W Elmo pojawia się nowy zawodnik "Alaska Huskies" (zespół należy do Bena), Ivan z Chorwacji, któremu wpada w oko Anne. Ponieważ jest niezadowolony z pokoju w hotelu zmusza Bena, aby przyjął go pod swój dach.
Patric nadal nie wybaczył Celii. Ta stara się jak może i równocześnie unika Dicka, który zaczyna ją męczyć. Niespodziewanie w tym problemie pomaga jej Mai, kosztem Buzza.

Jack spotyka się z Julią z którą był na łodzi. Ona również nie potrafi przestać myśleć o tragicznych wydarzeniach na morzu.

014 (031) "Get a Life" Do Elmo przyjeżdza Morgan Fairchild – ma zaśpiewać hymn amerykański przed inauguracyjnym meczem "Alaska Huskies". Proponuje Marin sfilmowanie jej życia. Główna gwiazda "Huskies", Ivan, próbuje poderwać Annie, z kolei Patric jest podrywany przez jedną z fanek zespołu.
Terry usiłuje bliżej poznać Casha, aby być pewien, że ten dobrze będzie się "zajmował" jego nerką. Pastor Eric zakłada zespół rockowy, który szybko zyskuje uznanie wśród okolicznych kobiet.
"Huskies" przegrywają pierwszy mecz sezonu, a Buzz przegrywa postawione na zespół pieniądze.
015 (032) "Wander/Lust" Jack dostaje propozycję prowadzenia wykładów w Anchorage; Marin nie jest tym zachwycona. Spotykają się na kolacji z Julią i jej mężem. Dochodzi do kłótni i nieporozumień, zakończonych dopiero nad ranem.
Jedna z fanek "Huskies", Greta, uznaje się za dziewczynę Patricka – chłopak nie umie jej się pozbyć. Dopiero Annie mówi Grecie prawdę. Mai dowiaduje się, że Buzz przegrał wszystkie oszczędności i wyprowadza się do Celii.
Patrick opuszcza Elmo – planował podróż dookoła świata, ale na razie leci do Nowego Jorku.
016 (033) "Kiss and Don't Tell" Ze szpitala wraca Cash. Marin przyjmuje go do swojego domu, co wyraźnie nie podoba się Jackowi.
Annie pomaga Buzzowi odzyskać zaufanie Mai; Buzz dostaje też pracę w hotelu Celii, aby mógł stopniowo spłacać swój dług.
W Nowym Jorku Patrick znajduje pracę w firmie Jane. Wprowadza tam luz i przyjazną atmosferę, dzięki niemu udaje się podpisać kontrakt z Pilar, popularną autorką powieści.
017 (034) "New Dogs, Old Tricks"
018 (035) "Surprise, Surprise"
019 (036) "Taking the Lead"Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Lista odcinków serialu Uwaga, faceci! z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.