FANDOM


Lost Days to ogólnopolski zlot miłośników Steampunka i Victoriany organizowany od 2010 roku w Lublinie przez Studencki Klub Miłośników Fantastyki i Gier Fabularnych Grimuar. Centralnym punktem programu Lost Days jest całodniowy plener fotograficzny.

Historia

Lost Days w zamierzeniu miały być jednorazowym projektem skierowanym do członków klubu Grimuar, zainicjowanym przez grupę klubowiczów skupionych wokół serwisu internetowego Unhallowed.pl – poświęconego tematyce Steampunk i Victoriany. Zainteresowanie projektem wyrazili miłośnicy gatunku z innych miast, w Lublinie pojawiły się duże grupy uczestników z Krakowa i Warszawy. Idea cyklicznych spotkań związanych z tematyką Steampunk została entuzjastycznie przyjęta i członkowie klubu Grimuar podjęli decyzję o organizacji zlotu corocznie w maju. Zainspirowani przedsięwzięciem uczestnicy Lost Days organizują podobne projekty w innych miastac, np.: Steam Memories w Warszawie czy Winter Steam w Pałacu Łochowie.

Edycje

  • Lost Days – odbyły się 15 maja 2010 na Starówce. Wzięło w niej udział ponad 50 modeli i kilkunastu fotografów z całej Polski. Plener miał dwa motywy przewodnie – damy i dżentelmeni oraz powietrzni piraci.
  • Lost Days: Victorian Ghosts – miały miejsce w dniach 6-8 maja 2011 w ACK "Chatka Żaka". W ramach zlotu zostały zorganizowane warsztaty DIY i warsztaty wizażu, miała miejsce projekcja filmu Parnassus. Tematem pleneru były XIX wieczne duchy i upiory oraz wszelkie istoty nadnaturalne a także egzorcyści i pogromcy duchów. Zdjęcia były robione na terenie lubelskiego Skansenu oraz Ogrodu Botanicznego. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników z całej Polski.
  • Lost Days: Gangi Starego Lublina – III edycja zlotu planowana jest na 26 maja 2012, ponownie na terenie lubelskiej Starówki. Motywem przewodnim jest setting urban fantasy stworzony na potrzeby projektu LARPowego pod tym samym tytułem, inspirowany światem z książki Neila Gaimana Nigdziebądź.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Lost Days z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki