FANDOM


Magnificent Muttley – trio muzyczne powstałe w marcu 2010 w Warszawie. Tworzą je Krzysztof Pożarowski, Jakub Jusiński i Aleksander Orłowski. Ich twórczość łączy w sobie elementy rocka, alternatywy, grungecore oraz improwizacji. Członkowie MM działają również w innych zespołach: Ambasadores, Dabus, Paula i Karol.

Działalność artystyczna

W październiku 2010 zespół wydał debiutancki album EP 2010. W lutym 2011 leader Magnificent Muttley udzielił anglojęzycznego wywiadu dla serwisu thenews.pl (Polskie Radio dla zagranicy). Od początku działalności artystycznej Magnificent Muttley zagrał liczne koncerty w uznanych klubach warszawskich oraz wziął udział w przedsięwzięciach kulturalnych takich jak Noc Muzeów, gdzie został zauważony przez dziennikarza muzycznego Radia PIN, czy Piknik Kulturalny gazety Co jest grane. W maju 2011 został zarejestrowany w wersji audiowizualnej koncert zespołu w Radiowej Czwórce[1].

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem.

Osiągnięcia

W czerwcu 2011 trio MM wygrało Przegląd Warszawskich Alternatywnych Zespołów Rockowych (HYDRO ALTERNATIVE NIGHT VOL 3). Miesiąc później, podczas legendarnego Festiwalu w Jarocinie, zostało jednogłośnie wybrane przez jury na zwycięzcę Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów[2]. W Jarocinie Magnificent Muttley zdobył również nagrodę Instytutu Adama Mickiewicza Border Breaker przeznaczoną dla artystów rokujących nadzieje na odniesienie sukcesu poza granicami kraju.

Muzycy

  • Krzysztof Pożarowski – bas, wokal
  • Jakub Jusiński – gitara, wokal dodatkowy
  • Aleksander Orłowski – perkusja, wokal dodatkowy
  • Gościnnie Misza Mazurek – saksofon

Dyskografia

EP 2010:

  • Phenomenalike
  • Take a sip
  • The time
  • When
  • Still

Linki zewnętrzne


PrzypisyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Magnificent Muttley z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.