FANDOM


Marek Makarewicz
Marek makarewicz
Marek Makarewicz – Polonijny Kabareton w Nowym Jorku
Data i miejsce urodzenia 12 czerwca 1954
Zabrze
Zawód satyryk, artysta kabaretowy
Narodowość Flag of Poland.svg Polska
Uczelnia Politechnika Śląska 1979
Strona internetowa

Marek Makarewicz (ur. 1954 w Zabrzu) – artysta kabaretowy; satyryk i autor tekstów, członek ZAKR.

W latach 1979–2004 współzałożyciel studenckiego kabaretu „Drzazga” oraz członek kabaretu „Ssak”. W tym okresie współpraca z Estradą Łódzką oraz cykliczne audycje: „Świat według kabaretu Ssak” na antenie Polskiego Radia w Katowicach. Od 2005 r. jest współzałożycielem i twórcą polonijnego kabaretu „I Po Krzyku” działającego w Nowym Jorku.

W okresie 1993–2004 był autorem, producentem i wykonawcą wielu przedstawień teatralnych i kabaretowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Efektem tej twórczości jest książka dla dzieci „Wierszyki z Krainy Ortografii i Gramatyki” oraz płyta „Gramatykolandia”.

Źródła
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Marek Makarewicz z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki