FANDOM


Marian Banaszak (ur. 17 sierpnia 1949 w Nowej Soli) - burmistrz Słupcy w latach 2002 - 2006.

Do Słupcy przeprowadził się w 1973 roku. Ukończył tu technikum mechaniczne (1976). W latach 90. pracownik laboratorium Działu Kontroli Jakości w słupeckim Mostostalu. 10 listopada 2002 roku pokonał w wyborach Jerzego Mikołajewskiego, dotychczasowego burmistrza. Był prezesem Unii Słupczan oraz członkiem założycielem SKP Słupca. Obecnie radny powiatowy oraz członek zarządu powiatu słupeckiego.

Kontrowersje

Marian Banaszak był wielokrotnie krytykowany za polityczne wolty i zmiany przynależności partyjnej czy deklarowanych sympatii. Był radnym miejskim z ramienia SLD, następnie został burmistrzem z poparcia koalicji partii prawicowych i Unii Słupczan. W roku 2006 ponownie kandydował na urząd burmistrza z poparcia PiS, by zaraz po przegranych wyborach znaleźć się w klubie radnych powiatowych PSL (ubiegając się o fotel burmistrza startował jednocześnie z list PiS do rady powiatu).Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Marian Banaszak z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.