FANDOM


Marina Łuczenko
Imię i nazwisko Marina Łuczenko
Pseudonim Marina, MaRina
Data i miejsce urodzenia 3 lipca 1989
Winnica, Ukraina
Gatunek pop, elektropop
Zawód piosenkarka, aktorka, kompozytorka
Powiązania Maja Sablewska

Marina Łuczenko (ur. 3 lipca 1989 w Winnicy), znana również jako Marina czy też MaRina – polska piosenkarka pochodzenia ukraińskiego.

Marina Łuczenko to wokalistka, kompozytorka i aktorka. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Urodziła się 3 lipca 1989 roku na Ukrainie w mieście Winnica. 2 lata później, wraz z rodzicami przeprowadziła się do Polski , skąd pochodzą jej dziadkowie. W wieku pięciu lat zdobyła swoja pierwszą nagrodę na Międzyszkolnym Festiwalu w Stalowej Woli. Przez kolejne 3 lata lata z rzędu zdobywała 1 miejsce na tymże festiwalu. Wówczas rodzice, na życzenie Mariny, zgłosili ją w 1998 roku na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Częstochowie. Marina zdobyła tam 2 miejsce co było jej pierwszym, poważniejszym osiągnięciem. Z perspektywy czasu, nagroda ta okazała się jedną z najważniejszych w jej życiu ponieważ utwierdziła 9 letnią Marinę w przekonaniu, że śpiewanie to jej życie, pasja i przeznaczenie. Od tamtej pory Marina zgromadziła już na swoim koncie ponad 20 nagród za osiągnięcia muzyczne przyznawanych jej w kraju i za granicą.

W 1999 roku zaczęła się przygoda Mariny z aktorstwem. To, obok muzyki, jej druga wielka pasja . Marina wzięła udział w w programie "Szansa na Sukces" , w którym gościem specjalnym była Hanna Banaszak. Po tym wydarzeniu, zaproszono ją na casting do filmu "Ballada o Zabójcach" w reżyserii Waldemara Krzystka. Marina dostała w nim rolę małej dziewczynki i zagrała u boku wybitnych polskich aktorów - Zbigniewa Zamachowskiego i Mariana Opani. W filmie wykorzystała także swoje możliwości wokalne śpiewając fragment piosenki Kazika.

Rok później wygrała ogólnopolski casting do pierwszego odcinka programu Droga do gwiazd”, w którym zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena- „Dziwny jest ten świat”.

W wieku 15 lat spełniło się jej kolejne, wielkie marzenie. Marina wygrała casting do roli Julii w musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Wymarzona rola stała się bezpośrednim powodem jej przeprowadzki do Warszawy, gdzie przez kolejne 2 lata grała w teatrze Buffo zdobywając warsztat i doświadczenie.

Kolejnym, przełomowym i niezwykle ważnym etapem w życiu Mariny było zakwalifikowanie się spośród ponad 7 tysięcy zgłoszeń z 37 krajów świata na festiwal „New Wave” (Łotwa 2007). Marina jako reprezentantka Polski, niespodziewanie dla niej samej, dostała się do ścisłego finału. W konkursie otrzymała prestiżowe 3 miejsce (nagroda pieniężna w wysokości 20.000 dolarów), wyróżnienie specjalne w postaci kontraktu płytowego od niemieckiego oddziału wytwórni Universal Music ( który to kontrakt ostatecznie odrzuciła z powodu zbyt restrykcyjnych warunków ) oraz przede wszystkim nagrodę specjalną ufundowaną przez legendę rosyjskiej sceny rozrywkowej - Ałłę Pugaczową. Pani Ałła pod wrażeniem talentu Mariny ufundowała nagrodę w wysokości 50.000 dolarów przeznaczoną na dalszy rozwój muzyczny Mariny.

Podczas występu finałowego festiwalu „New Wave” Marina razem z pozostałymi finalistami miała zaszczyt zaśpiewać na jednej scenie u boku Steviego Wondera.

Niedługo potem, stacja TVN zaprosiła Marinę do udziału w VII edycji „Tańca z gwiazdami"(2008). Mimo, że Marina zdecydowanie nie czuła się gwiazdą, zaproszenie przyjęła z radością traktując je jako wielkie wyróżnienie i kredyt zaufania w stosunku do jej osoby. W programie doszła do 5 odcinka, a w kolejnym wystąpiła już gościnnie śpiewając piosenkę z repertuaru Arethy Franklin "Respect" przy akompaniamencie orkiestry Szymusia.

Kolejną przygodą Mariny z aktorstwem było wystąpienie w serialu „39 i pół” emitowanym na antenie TVN, gdzie zagrała rolę Amandy śpiewającej córki głównego bohatera - Darka (Tomasz Karolak) oraz nagrała 4 piosenki do ścieżki dźwiękowej z tego serialu..

Zaraz potem zainteresowała się nią Maja Sablewska, która została jej menadżerką. Marina powierzyła jej swoją karierę na półtora roku. W tym czasie wydała 2 single: Glam Pop (2010) oraz Pepper Mint (2010), zdobyła nagrodę ESKA Music Awards (Debiut Roku 2010) i dwie nominacje do nagród VIVA Comet 2010 - w kategorii Debiut Roku oraz Image Roku 2011.

Po rozstaniu z menadżerka, Marina na kilka miesięcy zaszyła się w studio i nagrała zupełnie nowy, autorski materiał na swoją długo wyczekiwaną, debiutancką płytę. Marina jest współkompozytorem wszystkich piosenek na płycie. Premiera albumu Hardbeat odbędzie się 5 listopada.

Dyskografia

Albumy

Single

  • Glam Pop (2010)
  • Pepper Mint (2010)
  • Electric Bass (2011)

Nominacje

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Marina Łuczenko z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki