FANDOM


Medalik Najświętszego Oblicza Pana Jezusa - medalik objawiony Słudze Bożej matce Pierinie De Micheli ze Zgromadzenia Córek Niepokalanego Poczęcia w Buenos Aires przez Najświętszą Maryję Pannę.

Rys historyczny

W czerwcu 1938 roku Słudze Bożej matce Pierinie De Micheli ze Zgromadzenia Córek Niepokalanego Poczęcia w Buenos Aires objawiała się postać przepięknej Pani w świetlistej kuli, była to Najświętsza Dziewica Maryja trzymająca w reku niewielki szkaplerz.

Szkaplerz składał się z dwóch białych kawałków materiału połączonych sznureczkiem. Na jednym z nich widniał wizerunek twarzy Jezusa otoczony jasnymi literami tworzącymi napis: Ilumina, Domine, Vultum tuum super nos (Rozjaśnij nad nami Panie światło Twojego oblicza). Na drugim widniała hostia otoczona promieniami i wokoło niej nastepujące słowa: Mane nobiscum, Domine! (Pozostań z nami, Panie Boże!). Podczas tej wizji Matka Najświętsza podeszła do matki Pieriny i powiedziała:

Quote-alpha
Ten szkaplerz lub medalik, który go zastępuje jest znakiem miłości i miłosierdzia, które Jezus pragnie dać światu w czasach zepsucia i nienawiści do Kościoła... Diabeł zakłada sieci, aby wyrwać wiarę z serca... Konieczne jest Boskie Lekarstwo. Wszyscy ci, którzy będą nosili podobny szkaplerz lub medalik i jeżeli to możliwe, w każdy wtorek nawiedzą Najświętszy Sakrament jako zadośćuczynienie za znieważanie Najświętszego Oblicza mojego Syna Jezusa podczas Jego Męki oraz w sakramencie Eucharystii:
  • zostaną umocnione w wierze
  • będą gotowi do obrony wiary
  • dostąpią łask potrzebnych do przezwyciężania wewnętrznych i zewnetrznych duchowych trudności
  • doświadczą pomocy w trudnościach duszy i ciała
  • w ich pogodnej śmierci będzie im towarzyszyło radosne spojrzenie mojego Boskiego Syna.

Źródła

Zobacz teżŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Medalik Najświętszego Oblicza Pana Jezusa z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki