FANDOM


Miś Benedykt – jeden z bawarskich gadżetów związanych z wyborem Josepha Ratzingera na papieża i przybraniem przez niego imienia Benedykt XVI.

Opis

Miś jest biały, pluszowy, ubrany w elementy stroju papieskiego, stułę, albę, pelerynę, pektorał, na głowie ma piuskę, a na tylnych łapkach czarne napisy – na prawej: Joseph Kardinal Ratzinger, na lewej: Papst Benedikt XVI, 19. April 2005 (data wyboru papieża w języku niemieckim) oraz numer serii. Seria obejmuje jedynie 265 misiów, co jest nawiązaniem do dotychczasowej liczby papieży, numeracja jest postaci: Nr. 001/265 .

BibliografiaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Miś Benedykt z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki