FANDOM


Monografia przemysłu częstochowskiego
Autor Wincenty Szatkowski
Miejsce wydania Polska
Język polski
Data I wyd. 1914
Wydawca Wydawnictwo "Gazety Częstochowskiej"
Tematyka Zakłady handlowe i przemysłowe w Częstochowie w 1914 roku

Książka opisuje kilkadziesiąt najważniejszych zakładów handlowych i przemysłowych w Częstochowie w 1914 roku wraz z ich krótką historią oraz ich oficjalne reklamy.

Książka składa się z pięćdziesięciu stron. Pierwotnie planowane były kolejne części na co wskazuje napis na ostatniej stronie (koniec części pierwszej), jednak z nieznanych obecnie powodów żadnej nie wydano.

Na ostatniej stronie znajduje się lista z rodzajami zakładów w Częstochowie wraz z ich liczbą. Książka ta jest ważna z historycznego punktu widzenia.
Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Monografia przemysłu częstochowskiego z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki