FANDOM


Miedzywodzie200507 020.jpg

Morze Bałtyckie w okolicach miejscowości Międzywodzie.

"Morze, moje morze" - tytuł dwóch popularnych pieśni szantowych.

EKT Gdynia

Słowa polskiej wersji utworu, do muzyki tradycyjnej pieśni szantowej, napisał frontman EKT Gdynia, Jan Wydra. Utwór, zamieszczony na drugiej płycie zespołu, Oczywiście, na stałe wszedł do śpiewników szantowych (i nie tylko) w całym kraju.

Treść

Podmiotem ośmiozwrotkowej pieśni jest marynarz dziękujący Morzu Bałtyckiemu za twardą szkołę życia, jaką dało mu ono w młodości. Marynarz nawiązuje również do starych marynarskich wierzeń, przywołując postać boga morza - Neptuna karzącego żeglarzy nieczerpiących radości z wykonywanej pracy.

Cape Cod

Pieśń szantowa wykonywana przez zespół szantowo-folkowy Cape Cod. Autorką słów i muzyki do utworu jest Marta Cygan, piosenka ukazała się na pierwszej i jedynej kasecie zespołu - W drodze na Horn.

Treść

Mająca trzy zwrotki (plus refren) piosenka przedstawia tęsknotę marynarza za morzem. Dopiero wrócił on z rejsu, doskwiera mu jednak nuda codziennego życia na lądzie: marzy o wolności, której zaznać może tylko na morzu.

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Morze, moje morze z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4.png Ten artykuł zawiera treści stanowiące niepopartą źródłami twórczość własną.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki