FANDOM


Oficyna Wydawnicza STOPKA – polskie wydawnictwo powstałe w 1989 r. z inicjatywy Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego "Stopka" z siedzibą w Łomży. Promuje książki z dziedziny humanistyki – historyczne, eseistyczne, reporterskie, wspomnieniowe, pamiętniki i literaturę piękną. Z wydawnictwem jest związany m.in. Janusz Tazbir, Henryk Samsonowicz i Andrzej Strumiłło.

Serie wydawnicze

  • Seria Glogerowska – zbiory artykułów, które są próbą rozprawienia się z ważnymi i aktualnymi tematami, autorstwa wybitnych ludzi nauki i kultury.
  • Zaczepki – kieszonkowa seria publicystyczna podejmująca kluczowe problemy życia społecznego. Autorzy prezentują własną opinię na kontrowersyjne, sporne tematy. Cykl celowo dystansuje się od obiektywizmu i naukowego ujęcia – ma prowokować do zwarć i zachęcać do konfrontacji.

Linki zewnętrzne

Strona internetowa oficynyŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Oficyna Wydawnicza STOPKA z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki