FANDOM


OpenQuant – oprogramowanie deweloperskie przeznaczone do tworzenia automatycznych platform transakcyjnych. Tego rodzaju transakcje przeprowadzane są cyfrowo w handlu papierami wartościowymi na rynkach finansowych, np. kontraktami różnic kursowych w walutach, lub akcjami spółek.

Oprogramowanie to wspiera języki programowania C# i Visual Basic, a interfejsem przypomina Visual Studio.

OpenQuant pozwala na wykorzystanie wbudowanych strategii, tworzenie własnych strategii, testowanie i uruchamianie w trybie rzeczywistym (zastowowanie strategii, przeprowadzane transakcje i pomiary wartości są wtedy przeprowadzane bez opóźnień). Producentem tego oprogramowania jest przedsiebiorstwo Smartquant, wg którego, Openquant jest szeroko stosowany na rynkach finansowych, począwszy od 1997[1].

Przypisy

  1. OpenQuant (ang.). [dostęp 2008-08-27].

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: OpenQuant z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera treści o charakterze reklamowym, promocyjnym lub autopromocyjnym.