FANDOM


Pūsuke (ur. 1 kwietnia 1985 r.; zm. 5 grudnia 2011) - japoński pies rasy shiba inu, uznany za najstarszego psa na świecie w grudniu 2010 r. jako następca psa Otta, który w rzeczywistości był od niego młodszy o cztery lata[1].

W październiku 2011 r. rozpoczęto weryfikację wieku teriera Maxa, starszego o dwa lata. Potwierdzenie wieku Maxa wiązałoby się z odebraniem tytułu Pusuke. Jednak zanim ostatecznie zweryfikowano wiek teriera, Pusuke zmarł[2].

Cieszył się dobrym zdrowiem. Dopiero w dniu śmierci stracił apetyt i miał problemy z oddychaniem. Przeżył 26 lat i został pochowany w ogrodzie właściciela z którym mieszkał od urodzenia[3].

Przypisy

  1. Otto uznany był za najstarszego psa na świecie, ponieważ w 2009 r. wiek Pusuke nie był zweryfikowany
  2. Max - The oldest dog
  3. Najstarszy pies świata zmarł

Interwiki



Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Pūsuke z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4.svg Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3.png Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki