FANDOM


Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl – została założona 7 lipca 2008 roku, jest organizacją pożytku publicznego, która wspiera ludzi ubogich w szczególności w krajach trzeciego świata w oparciu o współprace z pallotyńskimi placówkami misyjnymi i ludźmi dobrej woli.

Idee

Fundacja Salvatti realizuje idee patronów Jakuba Salvatiego i Św. Wincentego Pallottiego, którzy widząc ubóstwo wiary i materialny upadek XVIII wiecznego Rzymu zaczęli wspierać biednych prosząc bogatych o pomoc budząc w ich sercach poczucie miłości chrześcijańskiej - w duchu braterstwa. Misją Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl za przykładem Jakuba Salvatiego jest pomoc dzieciom oraz wsparcie materialne pracy misjonarzy pracujących na całym świecie.

Misja

Mottem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl jest hasło: Mamy misję do spełnienia !!!. Do priorytetów jej działalności należą:

 • walka z ubóstwem na świecie,
 • wsparcie i promocja pracy polskich misjonarzy,
 • walka z analfabetyzmem w Rwandzie,
 • walka z problemem dzieci ulicy w Kolumbii,
 • edukacja rozwojowa,
 • wpieranie ludzi z regionów oganiętych klęskami żywiołowymi, wojną, dyskryminacją religijną lub etniczną,
 • animacja misyjna w Polsce.

Działalność

Od 2008 roku Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl prowadzi liczne zbiórki, akcje i kampanie społeczne na temat: wojny w Kongo (2010), wojny na Wybrzeżu Kości Słoniowej (2011), powodzi w Kolumbii i Wenezueli (2011). Wolontariusze Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej z wielu miast Polski organizują koncerty, zbiórki, kwesty i festyny.

Środki finansowe ze zbiórek i darowizn wsparły:

 • pomoc materialną dla domu im. Jana Pawła II prowadzonego przez polskich misjonarzy w Bello w Kolumbii, który opiekuje się dziećmi z kolumbijskich slamsów;
 • walkę z analfabetyzmem wśród rwandyjskiej młodzieży w ramach projeku Hobe[1];
 • remont klasztoru i założenie domu dziecka w Biłochirji na Ukrainie;
 • dzieła pallotyńskiego wolontariatu misyjnego Fundacji Salvatti.pl i wyjazdów wolontariuszy do pomocy misjonarzom w krajach rozwijających się.

Przypisy

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł zawiera niewystarczająco uźródłowione informacje.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki