FANDOM


Pamiętnik Kudowski
Częstotliwość Kwartalnik
Kraj Polska
Adres ul. Pstrążna 14, 57-350 Kudowa-Zdrój
Wydawca Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju
Rodzaj czasopisma społeczno-kulturalne
Pierwsze wydanie grudzień 2008
Redaktor naczelny Bronisław M. J. Kamiński
Średni nakład 1000 egz.
Format A4
ISSN 1689-8753
Strona internetowa czasopisma

Pamiętnik Kudowskikwartalnik społeczno-kulturalny ukazujący się od IV kwartału 2008 r. w Kudowie-Zdroju, jest jednym z najmłodszych czasopism regionu. Wydawany przez Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie-Zdroju. Pismo ma profil społeczno-kulturalny o charakterze almanachu i nie zamieszcza ogłoszeń reklamowych. „Pamiętnik Kudowski” wysyłany jest do Biblioteki Narodowej, Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego i Ossolineum. Jest także umieszczone w bibliotekach cyfrowych: wielkopolskiej i Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Kwartalnik nie korzysta z dotacji samorządowej; utrzymuje się ze sprzedaży pisma i innych wydawnictw, jak kartki pocztowe, foldery itp. Zadania czasopisma związane są ze statutowymi zadaniami Muzeum Kultury Ludowej w informowaniu o działalności muzeum, zbiorach muzealnych, o dobrach kultury na terenie działalności muzeum, a także upowszechnianie historii i kultury polskiej i światowej oraz kształtowanie wartości poznawczych i estetyki. </br> Pismo służy zapisowi w pamięci społeczności miasta i regionu ważnych wydarzeń z życia społecznego, gospodarczego i politycznego oraz procesów rozwojowych[1].

"Pamiętnik Kudowski" dostępny jest w Kudowie-Zdroju w czytelni biblioteki miejskiej, a także w wersji internetowej; wychodzi w ostatnią dekadę marca, czerwca, września i grudnia.

Przypisy

ŹródłaŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Pamiętnik Kudowski z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.