FANDOM


Pingwiny z Madagaskaru: Powrót zemsty Doktora Bulgota
Penguins of Madagascar: The Return of The Revenge of Dr. Blowhole
Gatunek animowany, komedia, przygodowy
Rok produkcji 2011
Data premiery Stany Zjednoczone 9 września 2011
Polska 20 maja 2012
Kraj produkcji Flag of the United States.svg Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 45 minut
Reżyseria Jay Stephens
Główne role Wally Wingert, Tom McGrath, Neil Patrick Harris

Pingwiny z Madagaskaru: Powrót zemsty Doktora Bulgota - film animowany produkcji DreamWorks we współpracy z Nickelodeon. Po raz pierwszy został wyemitowany na kanale NickTV.

Film ten jest częścią serialu animowanego Pingwiny z Madagaskaru. Trwa on czterokrotnie dłużej niż standardowy odcinek i dwukrotnie - niż odcinek specjalny. Z założenia jest parodią filmów szpiegowskich.

Fabuła

Akcja filmu dzieje się pół roku po wydarzeniach z odcinka Zemsta doktora Bulgota. Skipper (Tom McGrath) rusza na samotną misję do Szanghaju. Tam zostaje zaskoczony przez maskonura Hansa (John DiMaggio) i dr. Bulgota (Neil Patrick Harris), który za pomocą nowego wynalazku wysysa mu pamięć. Pingwin wpada do morza i zostaje wyrzucony na bezludną wyspę. Tam jego oczom ukazują się trzy widma, które mają przywrócić mu pamięć: Buck Rockgout, Biały Pawian i lew Alex (Wally Wingert). Ten ostatni postanawia pomóc staremu przyjacielowi w walce z delfinem, który tymczasem atakuje Manhattan.

Nawiązania

W filmie - podobnie jak w serialu - pojawia się wiele nawiązań do klasyki kina - m.in. Gwiezdnych Wojen i serii filmów z Jamesem Bondem.

Wiki letter w Ta sekcja jest zalążkiem. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

Linki zewnętrzne

Pingwiny z Madagaskaru: Powrót zemsty Doktora Bulgota na IMDB
Opis filmu na Madagascar WikiŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Pingwiny z Madagaskaru: Powrót zemsty Doktora Bulgota z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki