FANDOM


PinkRoom
Rok założenia 2001
Pochodzenie Flag of Poland.svg Polska
(Bydgoszcz)
Gatunek rock eksperymentalny
rock progresywny
art rock
rock psychodeliczny
Wytwórnia płytowa Creative Farm
Obecni członkowie
Mariusz Boniecki
Marcin Kledzik
Strona internetowa

Pinkroom - bydgoski zespół rockowy, kojarzony z nurtem rocka progresywnego czy psychodelicznego. Współzałożycielami oraz jedynymi stałymi członkami zespołu PinkRoom są Mariusz Boniecki i Marcin Kledzik. Na przestrzeni kilku lat działalności zespołu odbywały liczne rotacje w pozostałym składzie grupy - przewinęli się przez nią: Tomek Sanigórski (gitara), Daniel Karwicki (bass) oraz Kacper Ostrowski (bass), który był basistą najdłużej i miał istotny wkład w tworzenie części materiału na debiutancki album "Psychosolstice". Nagrał na nim swoje partie gościnnie, już po opuszczeniu składu na początku 2008 r. Płyta ukazała się w grudniu 2009 roku nakładem wytwórni Creative Farm. Zyskała wiele pochlebnych recenzji w kraju i za granicą.

Obecni członkowie

  • Mariusz Boniecki - gitary, wokal, instr. klawiszowe
  • Marcin Kledzik - perkusja, instr. perkusyjne

Byli członkowie

  • Tomasz Sanigórski - gitary
  • Daniel Karwicki - gitara basowa
  • Kacper Ostrowski - gitara basowa

Muzycy współpracujący

  • Anna Szczygieł - wiolonczela
  • Mikołaj Zieliński - wokal
  • Maciej Feddek - gitara

Dyskografia

  • Psychosolstice (2009)

Linki zewnętrzne

[1] [2]Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Pinkroom z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 4 Ten artykuł zawiera informacje niewystarczająco uźródłowione i niespełniające (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki