FANDOM


Piotr Tomżyński (ur. w 1834 w Wojniczu, zm. w 1903 w Krakowie) – syn Józefy Tomżyńskiej, nauczycielki w Szkole Trywialnej w Wojniczu. Był żonaty z Aleksandrą Webersfeld (1848-1910), siostrą lwowskiego aktora – Edwarda Webersfelda, z którą miał córkę – Marię, żonę Władysława Peca, pierwszego prezesa Izby Skarbowej w Krakowie.

W 1870 r. podjął stanowisko oficjała w Urzędzie Pomocniczym c.k. Sądu Obwodowego w Rzeszowie, od 1875 r. adiunkta w Urzędzie Hipotecznym c k. Sądu Krajowego w Krakowie, gdzie w roku 1899 został mianowany naczelnikiem.

Źródła

  • Szematyzmy Królestwa Galicyi i Lodomeryi z Wielkim Księstwem Krakowskim…, Lwów, 1808-1913Źródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Piotr Tomżyński z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego biogramu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki