FANDOM


Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich (PTBK) to stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju badań kanadyjskich we wszystkich dyscyplinach naukowych, upowszechniania nauki i wiedzy o Kanadzie oraz rozwijania kontaktów bezpośrednich osób i środowisk akademickich zajmujących się badaniami w zakresie kanadystyki oraz osób zainteresowanych wszelkimi formami pogłębiania i promocji wiedzy o Kanadzie.

PTBK zostało założone w 1998 roku i aktualnie liczy ok. 180 członkiń i członków w kraju i za granicą. Są to przede wszystkim naukowcy i studenci zajmujący się problematyką kanadyjską. Towarzystwo współpracuje z Ambasadą Kanady w Polsce, a także z Central European Canadian Studies Network stanowiącą forum kanadystów Europy Centralnej. Od 2010 r. Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich jest członkiem ICCS-CIEC (International Council for Canadian Studies / Conseil international d’études canadiennes).

Linki zewnętrzneŹródło: Ten artykuł bazuje na treści artykułu: Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich z Wikipedii; autorzy: w historii edycji; prawa autorskie: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL

Uwaga! Projekt PrePedia został przeniesiony pod adres: http://pl.prepedia.org.
Ta strona stanowi wersję sprzed zmiany adresu w 2012 r. i nie jest już uzupełniana. Aby mieć pewność, że strona którą przeglądasz zawiera aktualne informacje, przejdź do aktualnej wersji tej strony!

Information icon4 Na Wikipedii odbyła się dyskusja nad usunięciem tego artykułu, zobacz ją.
Traffic lights 4 states 3 Ten artykuł nie spełnia (jeszcze) kryteriów encyklopedyczności Wikipedii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki